Wpis z mikrobloga

Ciekawostka:

w Polsce około 5% osób identyfikuje się jako LGBT, przy czym dla osób w wieku 14–29 lat jest to ok. 10%, dla osób w wieku 30-49 – 1%

Czytaj: Po 30ce nagle kobietom przechodzi lesbijskość i szukają leszcza.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Sytuacja_prawna_i_spo%C5%82eczna_os%C3%B3b_LGBT_w_Polsce#cite_note-22

W USA zresztą jeszcze lepiej bo 15.9% w wieku studenckim już nie jest hetero:
#ciekawostki #lgbt #geje #lesbijki #losie #jenot #dzik
Pobierz
źródło: comment_1633424981Wj2Eg0RFsVBV2fMQdo3Bd0.jpg
  • 37
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@masz_fajne_donice: Tak, ich seksualność się nie zmieniła, jest taka sama. To, że ktoś o czymś nie wie, czy do czegoś się sam przed sobą nie przyzna nie znaczy, że tak nie jest. Kiedyś mało kto miał pojęcie o takich rzeczach niebinarność, dysforia. Część ludzi nadal się do tego nie przyzna ze względu na to że np wychowują jeszcze dzieci, albo mają bogobojną rodzinę, czy siebie nie akceptują w takiej formie.
proponuje posledzic np ludzi z środowisk LGBT na Twitterze, żeby zobaczyć jak to wygląda z pierwszej ręki


@imarid: Że co np kilka wpisów ludzi co zrobili coming out ma mnie do czegoś przekonać. Do czego?

Tak, ich seksualność się nie zmieniła, jest taka sama.


@imarid: Czyli twierdzisz że kultura nie ma żadnego wpływu na seksualność i to jest zaszyte w genach od momentu zapłodnienia? Masz jakieś dowody bo widziałem kupę
Czyli twierdzisz że wśród starszego pokolenia jest także 10% lgbt albo więcej ale boją się przyznać?


@masz_fajne_donice: Wysoce prawdopodobne. Osobiście strzelałbym w 5-10%.
Wśród młodszych procent jest najpewniej zawyżony, bo chcą się wyróżniać, jednak z drugiej strony, wśród starszych, z odwrotnych powodów jest to zaniżone, bo nie chcą się wyróżniać.
Wśród młodszych procent jest najpewniej zawyżony, bo chcą się wyróżniać, jednak z drugiej strony, wśród starszych, z odwrotnych powodów jest to zaniżone, bo nie chcą się wyróżniać.


@Wiesmin: Ale dokładnie to chciałem zauważyć na samym początku:

Czytaj: Po 30ce nagle kobietom przechodzi lesbijskość i szukają leszcza.
@imarid: Przeczytaj ciekawy artykuł.
https://www.bbc.com/future/article/20160627-i-am-gay-but-i-wasnt-born-this-way
Geje wskazują że popularne twierdzenie, że ludzie rodzą się tacy wynika z ignorancji.

Humans aren’t who and what we are because of one gene

Przede wszystkim wskazują na pragnienia. Te z kolei kształtują się przez całe życie i mogą zmieniać.
Ktoś może być hetero. Potem homo. Potem bi. Potem znów hetero. I żadne z tych orientacji nie będą pomyłką.
Ale dokładnie to chciałem zauważyć na samym początku:


@masz_fajne_donice: Tyle, że wnioski wyciągasz ze złych danych.
Czasy Netflixa, Instagrama i comingoutów to aktualne czasy, a nie przeszłe, więc nie można tego co teraz się dzieje z młodzieżą przenosić na starszych.

Jak wcześniej napisałem, by mieć poprawne dane trzeba poczekać jeszcze sporo lat, bo nagle przeskoczyliśmy z uznawania LGBT za dziwadła i błędy natury (ale tylko częściowo, bo nadal są silne ruchy
Kurde Julka na twitterze przyzna się nawet, że jest zielonoskóra, jeśli dzięki temu atencja będzie się zgadzać i będzie można z siebie zrobić ofiarę prześladowań, której należy się rekompensata w postaci chociażby miejsca na studiach czy lepiej płatnej pracy.
Czyli twierdzisz że wśród starszego pokolenia jest także 10% lgbt albo więcej ale boją się przyznać?


@masz_fajne_donice: Z doświadczenia swojego i znajomych powiem Ci, że aplikacje randkowe pełne są dyskretnych, bojących się pokazać 30-40-latków (czasem też starszych), którzy szukają faceta na przygodny seks, nalegających na spotkanie poza swoim domem. Po pociągnięciu za język często okazuje się, że to dlatego, że w domu siedzi żona z dziećmi. Żona, która z resztą zupełnie
kiedyś młodzież chciała być punkiem
skatem
później było emo (matko jakie to straszne)
a teraz lgbt
no cóż dzieci chcą gdzieś przynależeć a, że akurat są modne to i owo. życie