Wpis z mikrobloga

  • 1
@FulTun @Clifford_Lee @robertx @eM-Ka Bardziej myślałam o kobietach które coś wniosły, te które pamiętamy z jakiegoś konkretnego powodu (pozytywnego, a nie jak Sasha). Facetów jest od grona, historia postępu to historia facetów, a w szczególności: Pitagoras, Newton i Tesla - oni ukształtowali świat jaki znamy.

@iEarth jak najbardziej, jest to fajne i cenne odkrycie/opracowanie/usystematyzowanie
  • Odpowiedz
Facetów jest od grona, historia postępu to historia facetów, a w szczególności: Pitagoras, Newton i Tesla - oni ukształtowali świat jaki znamy.


@Evies1980: Pamiętaj, że za każdym mężczyzną stoi kobieta. Stoi i #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Skłodowska


@Evies1980: To tak na poważnie jedyne kobiece nazwisko, które wymieniłbym bez patrzenia w google. Nawet do końca nie wiem czy o innych nie wiem czy ich po prostu nie pamiętam.
  • Odpowiedz
Bardziej myślałam o kobietach które coś wniosły,


@Evies1980: te 4 feministki co wniosły lodówkę na piętro( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak poważnie, z głowy, poza skłodosko-curry i tą od kodu NASA to nic mi nie przychodzi do głowy, ale ja jestem chamem bez szkoły.
  • Odpowiedz
@Evies1980: bardzo często za sukcesami mężczyzn stało wsparcie i pomoc żon. Np pan Lavoisier, który pracował nad właściwościami tlenu miał bardzo wspierającą żonę Marię, która uczestniczyła w jego pracach i sama była bardzo dobrze wykształcona.
  • Odpowiedz
Bardziej myślałam o kobietach które coś wniosły, te które pamiętamy z jakiegoś konkretnego powodu (pozytywnego, a nie jak Sasha). Facetów jest od grona, historia postępu to historia facetów,


@Evies1980: wczoraj ktoś wrzucał że Oxford zaczął przyjmować kobiety dopiero w 1920 roku. Kobiet wynalazców (w epoce wynalazków, czyli przełomie XIX i XXw) nie było, bo nie pozwalało im się na takie rzeczy.
EDIT: Tak na szybko Irena Curie ( ͡°
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 34
@Evies1980: szkoda, że kobiety przez większość istnienia tej cywilizacji nie mogły
się kształcić tak jak mężczyźni.
Gdyby tylko istniał jakiś związek z tymi wynalazkami ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Evies1980: Donna Strickland - razem z Gerardem Mourou dostała Nobla z fizyki za pracę nad laserami (wzmocnienie sygnału i metoda lasik, która jest stosowana w leczeniu laserowym oczu). Prof. Mourou miał nawet przyjechać na PWr i dać wykład, ale pandemia się zaczęła i odwołali to.
Rosaldin Franklin pracowała nad strukturą DNA, ale nie dostała za to Nobla.
Córka Marii - Irena też dostała Nobla.
  • Odpowiedz