Wpis z mikrobloga

Ronaldo, Messi, Neymar, Suarez, Kane, Lewandowski, Lukaku, Salah, de Bruyne, Mane, Son, Muller, Ibrahimovic, Aguero, Modric, Ter Stegen, Curtuis, Alisson, Ederson, Oblak, Griezmann, Benzema, Kante, van Dijk itd. itd.

Co łączy tych piłkarzy? Wszyscy mają przynajmniej 28 lat. Naszła mnie taka myśl, że piłka przeżywa duży kryzys nowych gwiazd. W ostatnich latach tylko dwóch młodych piłkarzy zrobiło prawdziwą furorę i choć jest wielu ciekawych zawodników to o ilu można powiedzieć, że w pewnym momencie byli na ustach całego świata? Możliwe, że właśnie teraz kończą się najlepsze czasy wielkich gwiazd piłki, a może to ja już jestem za stary i nie nadążam, bo i niespecjalnie chce mi się nadążać.
Co myślicie?
#mecz #pilkanozna
  • 16
  • Odpowiedz
@michnick88: myślę że nie jest tak źle jak myslisz. Co prawda ja też się łapie na tym że nie byłbym w stanie wymienić z głowy podstawowych jedenastek większości drużyn z czołowych lig, ale zawsze jest jakiś dopływ świeżej krwi.

Davies, Fati, Pedri, etc. etc.
  • Odpowiedz
@thority: No właśnie mam wrażenie, że tyle jest starych gwiazd, że młodzi nie są w stanie do nich dorównać. Ale może masz rację. To spokojnie dokończę tę butelkę wina ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@michnick88: To samo słyszałem 20 lat temu, jak ze sceny schodziło pokolenie Romario, Stoiczkowa, Petrescu, Hagiego, Adamsa, Inca, Gazzy, Zamorano, Baggio, Bobana, Zubizarrety, Klinsmanna itd.
  • Odpowiedz
@michnick88: Niektórzy ci co ich wymieniłeś nie są już wielkimi gwiazdami piłki. Są nowi lepsi zawodnicy od nich jak Vlahovic, Locatelli, Donnarumma, Nkunku, Mbappe, Sterling, Camavinga, Davies, Bastoni, Bellingham, Musiała, Fati, Wirtz, i inni. Mniej się o nich mówi ale to bardziej wina mediów.
  • Odpowiedz
@Itun: WIem wiem, chodzi mi o to, że praktycznie każdy z nich w pewnym momencie był na topie. A młodzi nie mogą się na ten top przebić. Ale to może być właśnie wina mediów, bo wygodniej jest doić krowę, która od lat daje mleko niż promować nowych. Wiec może musi się zakończyć jedna epoka żeby rozkwitła kolejna.
  • Odpowiedz
@thority: No to jest wina mediów, bo Vlahovic jest przekozakiem. Strzelił w tym roku więcej goli niż Ronaldo, Mbappe, Suarez, Kane w TOP 5 ligach. Ogólnie jest szósty za Lewym, Haalandem, Benzemą, Messim i Andre Silvą.
  • Odpowiedz
lahovic, Locatelli, Donnarumma, Nkunku, Mbappe, Sterling, Camavinga, Davies, Bastoni, Bellingham, Musiała, Fati, Wirtz


@Itun: Niezła wyliczanka młodych, zdolnych tylko co tu robi Szterling?! (°°
  • Odpowiedz