Wpis z mikrobloga

Temat: chińskie opony.

Goodride, Nankang, Kumho, Petlas, Federal, Atlas, TriStar, Milestone, Fortuna, Austone, Hifly, Arivo, Compasal, Double Coin (xDDDDD), Falken, Apollo, Windforce, Aplus, Minerva, Linglong, Superia, Tomker, Nexen, Sava.

Ostatnim razem (3 lata temu), jak kupowałem opony, to nie było tyle tego (a może nie zwracałem na nie uwagi). Skąd nagle tyle tego na rynku?

Jest jakaś spoko firma, czy lepiej omijać wszystkie szerokim łukiem?

#opony #samochody #motoryzacja #wulkanizacja #mechanikasamochodowa
Zapaczony - Temat: chińskie opony.

Goodride, Nankang, Kumho, Petlas, Federal, Atla...

źródło: comment_16333658505vh0w9aeZE504Fi4bRKbvU.jpg

Pobierz
  • 17
@Zapaczony: jest tego tyle bo chińczycy po prostu nauczyli się robić dobre opony i całkiem tanie
nie wszystkie oczywiście marki, ale ty też #!$%@?łeś bo chociażby falken jest japoński, kumho koreańskie (choć faktycznie wykupili ich chińczycy), a sava pochodzi ze słowenii i obecnie należy do koncernu goodyear
@Zapaczony: na opinie odnośnie opon raczej nie ma co patrzeć, no bo sam pomyśl
jak ktoś chwali opony to chwali, a jak ma słabe opony i się #!$%@? to już nie będzie chyba w stanie nic napisać ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Zapaczony: kumho omijaj, miałem w dwóch kijankach, szajs, w lato na suchym jako tako ale bez cudów za to na mokrym to jazda bez trzymanki. Z chińczyków to zeetex, polecić mogę letnie hp2000 vfm, na wole roboczym spoko są, dość dobre na mokrym. Na prywatnym mam założone teraz nowe wielosezony imperiale all season i dopiero po zimie się okaże jak dają rade, na razie na mokrym jest bardzo dobrze. Przy ostatnich
@Zapaczony: zalezy do jakiego auta te opony i jaki przedzial cenowy, ja tam patrzylem na wskazniki opon dotyczace halasu i przyczepnosci a potem czytalem opinie ludzi ale generalnie to loteria bo czesto ktos zalozy nowe opony do gruza i ma pretensje ze cos jest glosne albo bija gdzie niekoniecznie to jest przyczyna xD jak jezdzisz wokol komina to nie powinno byc problemu z oponami sredniej polki typu Kleber, Nexen, Fulda itp
@Zapaczony ja się nawet na chińczyko już nie patrzę. W sumie mam standardowe rozmiary opon 225/45r17 i 205/55 r16. I przy używaniu dwóch kompletów za 2100/2400zl przez 4/5 wychodzi jakieś 500/600zl za same opony rocznie. Kupując chinole np dwa komplety bym miał strzelam za 1600 to mam tapem 100/200zl oszczędności przez rok. Więc no( ͡ ͜ʖ ͡)
@Zapaczony: Austone. Australia z chińczykami się połączyła, jedynie chińskie kapcie co dają radę.
Kumho z kolei robi dobre opony które są od dekad, w latach 90 to była lipa ale później się poprawli. To nie są chińczyki zacznijmy od tego jak i parę innych co wymieniłeś

Najgorsze z kolei to sunfull.. to powinno być zakazane. Wolałbym 15 letniego kapcia sparciałego z bieżnikiem 3mm niż nowego sunfulla.