Wpis z mikrobloga

@Marciniacus: @iroos: no będę słuchał wykopków i mieszkanie kupię za 30 lat, a dalej będę wynajmował i nabijał kieszeń Januszowi( ͡° ͜ʖ ͡°). Dalej nikt z was mi nie odpowiedział na pytanie...
  • Odpowiedz
@GodALLU: Ty sie umawiasz do dowolnego notariusza, on Ci da liste papierów, ktore nalezy przedstawic przy akcie, przed aktem wyliczy tez calkowity koszt czynnosci. O to ostatnie się upomnij koniecznie, bo ceny taksy u różnych notariuszy moga się różnić.
  • Odpowiedz
@GodALLU jest na bieżąco, więc tak: umowa przedwstępna ze sprzedającym, potem banki i wniosek kredytowy, potem w jednym terminie podpisanie umowy z bankiem i start ubezpieczenia mieszkania (obowiązkowe u mnie). Dopiero później wizyta u notariusza kupującego i sprzedającego, a po podpisaniu aktu powrót do banku, który realizuje przelew. U mnie tak to wygląda, ale to bank spółdzielczy, więc w komercyjnym może być inaczej.
  • Odpowiedz
@Tigermass: Gdyby tylko byla taka strona gdzie wpiszesz "koszty notarialne zakupu mieszkania" i wyskocza Ci artykuly, porady i kalkulator. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ehhh.... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Dorth: tylko koszta notarialne to nie wszystko(dochodzą podatki, gmina, sąd i pewnie cos czego jeszcze nie wiem i wyjdzie w przyszłości), czesto artykuły sa niejasne i długie. Ja sobie zrobie pare wpisów, jak ktos chce to sobie przeczyta, moze komus pomoge. W dodatku bedzie mial odniesienie ile moze wyjsc remont przy minimalnym nakladzie finansowym, co liczyć, a co nawet majac dwie lewe ręce mozna zrobic samemu¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Tigermass: Podatki i sad jest w kalkulatorze. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gmina sama przysle dopiero pismo o podatku, wystarczy im to tylko zglosic. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Kto załatwia sprawy z notariuszem ?


@GodALLU: kto chce. Na ogół jest to broszka kupującego, ale bywa, że sprzedający jest w temacie ogarnięty i proponuje "swojego" (zwłaszcza gdy sprzedający jest developerem). Natomiast nigdy nie słyszałem, by cokolwiek (prócz listy żądań i formalności do załatwienia, bywa, że absurdalnych) w temacie załatwiał bank.
  • Odpowiedz