Wpis z mikrobloga

@pablo397: pytanie, bo widzę, że robisz wino w plastikowym wiadrze powiedzmy. Czy ma to wpływ na wino? Zamiast szklanej butli to trzymać je w plastiku? Czy to ma wpływ na cokolwiek?
@Tytyka: pierwszy raz robie w pojemniku fermentacyjnym, zawsze robiłem w szklanych gąsiorach. Ale dużo certolenia ze zlewaniem i kontrolą więc w tym roku spróbowałem w plastiku. Wątpie żeby miało na cokolwiek wpływ.
@pablo397: @Tytyka: ma wpływ na to ze jakbyś robił na naturalnych drożdżach to duża powierzchnia styku wina z powietrzem może utrudnić zrobienie wina. Stad gąsiory zwężają się ku gorze. Jak dodajesz szlachetne drożdże to duża powierzchnia styku z powietrzem nic nie powinna zrobić. W winiarniach są beczki fermentacyjne z regulowanym deklem.
@pablo397: Jeśli dobrze liczę, to wychodzi u ciebie 187g cukru na litr z samych winogron i mówisz, że kwaśne, więc pewnie po wyfermentowaniu trzeba będzie odkwaszać. W zeszłym roku robiłem z winogron od znajomego i miałem 130g cukru/l i czuć było lekki kwas - po wyfermentowaniu nie dało się pić, musiałem odkwaszać 3 razy. W tym roku mam 182 g cukru/l i nie czuć kwasu. Ale co z tego wyjdzie, to