Wpis z mikrobloga

Ciekawostka o Squid Games, czyli ostatnim sztosiwie w kategorii #seriale na #netflix ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Scenarzysta i reżyser serialu, Hwang Dong Hyuk, w ostatnim wywiadzie dla Variety wyjawił, co myśli nad powstaniem kontynuacji. Przede wszystkim cały proces twórczy był na tyle długi i stresujący, że być może nie jest jeszcze gotowy, by go powtórzyć."

Hwang Dong Hyuk wyjawił w wywiadzie, dlaczego nie spieszy mu się do stworzenia 2. sezonu.

Kiedyś piłem połowę butelki soju, by pobudzić kreatywność. Teraz nie mogę już sobie na to pozwolić. Pisanie było dla mnie cięższe niż zazwyczaj, ponieważ to serial, a nie film. Zajęło mi sześć miesięcy, by stworzyć scenariusz i przepisać na nowo dwa pierwsze odcinki. Wtedy skonsultowałem się z przyjaciółmi, dzięki czemu dostałem wskazówki, co jeszcze mogę ulepszyć.

Nie oznacza to jednak końca serialu. Hwang Dong Hyuk wyznał, że byłby skłonny powrócić do serii, ale na odpowiednich warunkach.

Nie mam rozbudowanych planów na Squid Game 2. Samo myślenie o tym jest dość męczące. Jednak jeśli miałbym się za to zabrać, to na pewno nie samemu. Rozważyłbym skorzystanie z pokoju scenarzystów i zaangażowanie wielu doświadczonych reżyserów.