Wpis z mikrobloga

Kuchenka elektryczna, a na obiad ziemniaki. Różowa jest na diecie i swoją porcje ziemniaków ma zważoną, a ja nie. Różowa chce gotować obie porcje oddzielnie żeby nie pomieszać ziemniaków. Zaproponowałem, żeby swoje ziemniaki jakoś oznaczyła np. nacinając delikatnie na płasko czubki ziemniaków żeby się wyróżniały, usłyszałem że jestem złotówa, bo nie chce żeby dwie porcje gotowały się na oddzielnych elektrycznych palnikach. xD kto ma racje?

#zwiazki #rozowepaski #niebieskiepaski #pytaniedoeksperta #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #gotowanie
  • 17
  • Odpowiedz
@Vavali Gotujcie pyry na parze. Twoje w dolnym garnku, a jej w górnym. Dla ciebie puree bo sie pewno bardziej rozgotują, a dla niej w kawałkach.
Wodę odlejcie sobie do kąpieli ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Vavali: Nie wiem, jakbym była w trybie dużego oszczędzania, to bym zrobiła jak ty. Ale jeśli nie, to jak porcjowanie jest ważne, to wygodniej chyba oddzielnie :P zależy też czy na parze, czy w wodzie
  • Odpowiedz
a nie można zwazyc po ugotowaniu?


@vieveble: Oczywiście, że można - po prostu trzeba zważyć proporcje zarówno przed i po. Przykładowo ważysz przed te dla niej i te dla niego, wychodzi np. 2:3 po ugotowaniu dzielisz w tej samej proporcji 2:3 i masz to samo bez marnowania energii.

@Vavali: Oczywiście, że masz rację. Baby nawet do garów się nie nadają.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Vavali: Jest taka strona, ilewazy.pl Tam są podane wartości kaloryczne również po ugotowaniu. I można też zobaczyć, jak wizualnie wygląda gramatura produktu w stosunku do ręki. Warto też sprawdzać tabele kaloryczności na samym produkcie, bo bodajże Lubella podaje już kalorie PO ugotowaniu makaronu.
  • Odpowiedz
@Vavali jak mnie to uruchamia. Linie energetyczne #!$%@? po kokardę, energia z węgla, zaniki i zapady zasilania, prąd zaraz będzie po 5zl za kWh, a trafi się jedną z drugą mądra i robi 15 gram chipsów z dyni w piekarniku. Od kiedy rozsądek jest wada?
  • Odpowiedz