Wpis z mikrobloga

Załóżmy, że biorę kredyt hipoteczny 200k na nieruchomość. Do spłaty przez okres 30 lat mam 300k. Po 3 miesiącach od uruchomienia kredytu dostaję zastrzyk gotówki i chce spłacić kredyt całkowicie. Bank nie pobiera prowizji za wcześniejszą spłatę. Do spłaty będę miał 200k minus to co spłaciłem czy 300k minus to co spłaciłem?
#nieruchomosci #kredythipoteczny #kredyt #mieszkanie
  • 9
@emes555 Skoro o to pytasz to nie rozumiesz zasady naliczania odsetek od kredytu hipotecznego. Są one naliczane codziennie, uwzględniając pożyczone 200k. Bankowi nie wisisz 300k zł tylko 200k od którego codziennie nalicza sobie odsetki. Jak spłacisz za jednym razem 100k zł to będzie naliczał odsetki od pozostałych 100k zł. Jak spłacisz całe 200 to już nic nie będzie naliczał bo już nic mu nie wisisz.
@vertical:

to nie rozumiesz zasady naliczania odsetek od kredytu hipotecznego

Z 90% (dane z dupy) tego nie rozumie, bo ciągle słyszę, że na początku specjalnie spłaca się dużo odsetek a mało kapitału bo bank tak kombinuje( ͡° ͜ʖ ͡°)
@emes555 Co więcej, po 30 latach te 300k będzie miało inną wartość niż potencjalne 300k w momencie brania kredytu.

I jeszcze jedna rzecz - 200k skapitalizowane rocznie na 30 lat na 1.4%/rok da po 30 latach kwotę 300k czyli taka jak napisałeś.
Ale... nie ma kredytów oprocentowanych na tak niskim procencie ( ͡º ͜ʖ͡º) Może wziąłeś pod uwagę tylko marżę banku... tyle że na całkowitą marżę kredytu
I jeszcze jedna rzecz - 200k skapitalizowane rocznie na 30 lat na 1.4%/rok da po 30 latach kwotę 300k czyli taka jak napisałeś.


@gridstream Nie wiem jakiego kalkulatora kredytowego używasz ale ma błąd, 200k zł oprocentowane na 1,4 rozłożone na 360 rat daje szacowaną sumę odsetek 45k zł a nie 100 co widać na pierwszy rzut oka (jak brałem kredyt na 25 lat to miałem 3,5 i szacowaną sumę równą mniej więcej