Wpis z mikrobloga

Jak wiadomo #windows7 nie otrzymuje już aktualizacji, ale czy na pewno jest aż tak niebezpieczny by z niego nie korzystać?
Mam kilka programów z których korzystam na co dzień, które po prostu działają źle na #windows10 mikro ścinki itd..
Jako antywirusa używam Microsoft Security Essentials + EMET + mózg, nie ściągam co chwile jakiś plików z niepewnych źródeł, a jak już to przed uruchomieniem plik ląduje na virustotal i odpalam go na sandboxie.
Oczywiście jest więcej powodów dla których odpuściłem sobie Win10.. za dużo telemetrii, reklam, dziwnych aktualizacji które psują (fizycznie) komponenty, i problem z odpaleniem kilku starszych gierek w które lubię sobie pograć
Używalibyście na moim miejscu 7ki czy raczej trochę przypał w 2k21? #bezpieczenstwo #windows #komputery #pcmasterrace
  • 6
@Rejoo: To rob jakis backup i smigaj, jesli nie korzystasz z bankow nie wiadomo jak z tego kompa to luz. Najgorsze co Ci grozi to Ci dysk zaszyfruja lub dane do poczty ukradna.
@Rejoo:
btw, ja używam Archa

Win10.. za dużo telemetrii

windowsa 7 masz z najnowszymi aktualizacjami?
.

dziwnych aktualizacji które psują (fizycznie) komponenty

wtf? podaj jakieś szczegóły, bo ciekawe.
@ProteinPlsNoPDW dzięki, poczytam
@Niedobry: robię codziennie backupy, do logowania się na różne konta mam laptopa z linuxem-Fedora, więc o to jestem spokojny
@Bpnn Czytałem jakiś czas temu że pewna aktualizacja niszczy w jakiś sposób niektóre kamerki, jeszcze wcześniej że niszczy ssd.
7ke zaaktualizowałem do pełna i użyłem skryptu "teleme7ry"
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rejoo: aktualizacje często łatają zdalne użycie kodu więc wystarczy że w sieci będzie ktoś kto aktywnie atakuje i wbije się na taki sprzęt. Nie warto, 10 nie jest zła
@Rejoo: jest takie coś jak simplix update pack dla windowsa 7.
Co miesięczne łatki do windows 7 ściągasz na dysk i się instaluje offline.
Do tego wywalone są łatki szpiegowskie i przy aktualizacjach z telemetrią, ta jest blokowana w danej łatce.
Korzystam na 7 długo i nie było żadnego problemu, do tego można sobie zintegrować najnowsze łatki z instalatorem windows 7. Robisz czystą instalkę i masz gotowy zabezpieczony system.
Na forum