Wpis z mikrobloga

Przygotowuje projekty instalacji pv dla ludzi z projektow gminnych (jedna gmina jest w moich rekach).
Wczoraj facet ktoremu zrobiłem projekt nie zaakceptowal go bo
1. Chce by panele byly umiejscowione na 2 polaciwch (ok to sie da zrobic, gorszy uzysk bedzie ale jego sprawa)
2. Kabel pradu dc chce 6mm3 a w prsetargu mamy zaakceptowany 4mm3 i taki w zupelnosci starczy, moc falownika 5kw
3. Kabel dc ma byc 4 zylowy a nie 2 zylowy, po co mu 2 zyly niepodlaczone i to kabla 6mm3 nie wiem, choć sie domyślam
4. Moc falownika chce wieksza bo moc instalacji to dokladnie 5.25kw (14x0, 375kw), falownik przyjmuje 7kw pradu stalego a wyplowa max 5,5kW pradu przemiennego, na te argumenty skwitowal "glupoty pan opowiada", argument ze w tym projekcie gminnym nie ma mozliwosci montowania silniejszego falownika skwitowal " To jakies brednie, idiota jakis to ustalał, to jest zle! "
5. Falownik ma byc 2 stringowy (kazdy 2fazowy chyba umozliwia podlaczenia 2 stringow... Falownik jest zatwierdzony przez inspektora i z nim juz nic nie mozemy zrobic, dwa ten umozliwia podlaczenia na spokojnie 2sstringów
6. Miejsce wpiecia instalacji do sieci tez ma być jakies specjalne, nie mozemy sie u niego wpiac nornalnie do sieci najblizej jak sie da, tylko z kablem juz av mamy pajacowac po caly domu.

Koleś chce ewidentnie naszym kosztem przygotowac sobie instalacje baze pod jej rozszerzenie, chce bysmy mu kable polozyli juz pradu dc tak by on sobie tylko panele dodatkowe położył, falownik by byl od razu silniejszy bo wie ze pradu dc moze wiecej dac ale zeby nie bylo problemu z ac wiecej i tak by mog zwiekszyc moc jeszcze bardziej

Odbilem go na później bo teraz szkoda mi czasu na takiego typka
Ale mam opcje takie ktore moge zrobic
1. Zostawic go sobie na koniec i sie z nim męczyć teraz, a pozniej sie zobaczy
2. Wymeczyć go teraz i spokój
3. Skreslic go z listy osob bo nie mozemy sie z nim dogadać (jest niebezpieczny dla inwestycji juz na tym etapie, nie chce mysleć jakie będzie robil później.

Korci mnie tak zwlekac by facwt byl podlaczony na niekorzystnych warunkach albo skreslic go od razu i niech sie dziwi dlaczego.


#fotowoltaika #pracabaza
  • 14
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KosmicznyPolityk: tak to jest z januszami Polakami małpami. Jak w lesie, jak w chlewie gównem obsranym. Po ciul im tyle paneli? Przecież i bez tego jest obciążona. Chcą pewnie grzać grzałkami dom. W lato produkować a w zimę odbierać. I zarówno w lato podbijać napięcie sieci a zimą generować duże spadki napięcia. Mam nadzieję że dojebia takim januszom jakieś opłaty i się skończy.
@kacor87: chce to niech sobie grzeje ba i zamontuje sobie ich 1000000 sztuk
@Globtroter1985: no tak ale to z inwestycji gminnej i my nie mozemy ot tak o sobie cos innego montowac a on przez 5 lat bie moze tam nawet srubki dokrecic
@mk321: mamy w przetargu okreslone taka moc tyle i tyle paneli takich i taki, taki falownik i juz, nie mozemy trgo zmieniać, nie mozemy innego falownika
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@KosmicznyPolityk: nie może wam dopłacić? Byłoby to uczciwe, że on będzie miał to co chce, a wy zarobicie.

Może nie wie, że nie możecie zamontować innego.

Pewnie tylko jakieś martwe przepisy wymusiły mniejszą moc. To jest dla wszystkich nieopłacalne i nieekologiczne. Ktoś ma chęć, kasę i możliwości, żeby produkować więcej czystej energii, to nie. Blokować go bo przepisy nieżyciowe.

Ja wiem, że wy też musicie przestrzegać przepisów. To nie możecie się
@KosmicznyPolityk olej typa miras, tacy "klienci" potem ciągną się za tobą miesiącami/latami (przykład już masz gdzie latasz po sądach)

Albo powiedz gościowi że akceptuje projekt w takiej formie albo do widzenia bo masz wytyczne z gminy i jak mu się nie podobają to "niech #!$%@?" ( ͡º ͜ʖ͡º)
@KosmicznyPolityk to każdy mieszkaniec w może sobie indywidualnie dobierać elementy i moc instalacji PV w takim projekcie gminnym? U nas były dwa poziomy mocy (około 3 i około 6 kWp) i nie było żadnej dyskusji. Była analiza i przydzielili każdemu odpowiednia moc i tyle.
@przemek_posp: mozna sobie moc wybrac z zestawów, zabezpieczenia, kable itp juz nie moga.


@Globtroter1985: to sie ktos pobawił
@tajek: ogolnie zaakceptowal projekt jak go wypunktowalem ze nie mozemy tego zrobic, a jak juz zrobimy to on i tak nie moze sobie nic z tym zrobic przez 5 lat, wykonaja u niego i elo
@mk321: taka umowa, takie wymagania i to sprawdza inspektor, jak sie nie zgadza to my