Wpis z mikrobloga

Zamówiłem sobie internet u innego operatora, przychodzi monter i mówi że chce wiercić ściany w bloku, żeby światłowód poprowadzić.
Mam aktualnie jakieś starsze kable, które dobrze działają i nie uśmiechają mi się takie prace. Nie da się z tego zakładania swiatlowodu zrezygnować?

#komputery #internet #netia
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Magma1: Zamówiłeś światłowód i dziwisz się, że monter chce wprowadzić światłowód do mieszkania? Wydaje mi się, że nie ma możliwości żeby Netia wykorzystała ten stary koncentryk czy co tam masz od innego operatora, światłowód to światłowód, wymaga wprowadzenia nowego przewodu do mieszkania.
  • Odpowiedz
@SilesianBear: od kablówki
@vertical: nikt mnie nie poinformował, że może wystąpić taka konieczność, na którą nie byłem przygotowany. Nie znam się na tym. Będę musiał zostać przy obecnym operatorze :/
  • Odpowiedz
@Magma1 To nie da się jakoś poprowadzić do tego miejsca gdzie Ci pasuje, np w listwie przypodłogowej albo jakos obok tego starego przewodu? Światłowód to cienki kabelek, u mnie został wywiercony tylko jeden otwór i gniazdko założone w przedpokoju w miejscu przewiercenia bo tak mi pasowało. Prędkość by pewnie była lepsza.
  • Odpowiedz
@SilesianBear: nie mogli, ale mogli o to zapytać albo powiedzieć, jak wygląda taki montaż. Ja jestem w tym zielony i nie interesuje się tym @vertical: nie ma szans u mnie tego zrobić :/ ale dziwne to dla mnie, na starym kablu przecież też mi działają prędkości (600) jak na światłowodzie.
  • Odpowiedz