Wpis z mikrobloga

Mirki z #budowadomu #budujzwykopem. Jak wycenic koszt materialu na dach, 185m2, dwuspadowy, 9m3 drewna? Porownuje koszt zwyklego dachu vs dachu solarnego. Wycena na solarny - 8.5KW + inwerter + poszycie uzupelniajace z robocizna ~ 150k PLN. O ile taniej mnie wyjdzie zwykly dach kryty dachowka? Dolnoslaskie
  • 3
@lemkoo: Kwestia jaki dach bo jeżeli prosty dwuspadowy to na oko z 50% taniej będzie kosztował, u mnie prosty dach z kryciem dachówką 244m2 bez kominów (rekuperacja) to koszt za robociznę 22 000 netto drewno c24 to teraz jakieś 2 000 - 2 500 netto/m3
@lemkoo: u mnie za 230m2 krycie wstępne + dobra blachodachówka wyszło ok. 75k, fotowoltaika ok. 50k, oferta na dach solarny z poszyciem uzupełniającym była 176k ale musiałbym doliczyć co najmniej kilkanaście tys. więcej na pełne deskowanie więc lekką ręką ponad 60k więcej by mnie to kosztowało czyli +50%. Nawet jakbym się szarpnął na ceramiczną zamiast blachodachówki to różnica by była spora, ale nie było to u mnie zasadne bo poddasze jest