Wpis z mikrobloga

Przez rozwaloną tarczycę często chodzę sobie robić badania krwi. No i czasami już było tak, że krew leciała bardzo słabo, ale suma sumarum zawsze jakoś to do końca poszło, a teraz nic. Musiała mi z ręki pobrać krew, a nie z żyły. A wypiłem z rana dwie szklanki wody, ale jak widac przy mojej wadze to za mało, zwlaszcza, ze z rana człowiek zawsze trochę odwodniony jest. TSH też jakieś dziwne wyszło, bo przy dawce 50 mcg było 1,8, a teraz biorąc 25 mcg wyszło poniżej 1. Coś tam się popieprzyło: być może od suplementów ( biotyna wplywa mocno na wynik, ale jej nie bralem ). Teraz nic nie bede brał przez dobry miesiac i alko odstawie na dobry tydzien, bo teraz przez kaca nie jadlem kilka dni i to tez troche mogło zaburzyć wyniki. #badaniekrwi #zdrowie
#badania #tarczyca #niedoczynnosctarczycy #endokrynologia
  • 5
Przez rozwaloną tarczycę często chodzę sobie robić badania krwi. No i czasami już było tak, że krew leciała bardzo słabo, ale suma sumarum zawsze jakoś to do końca poszło, a teraz nic. Musiała mi z ręki pobrać krew, a nie z żyły. A wypiłem z rana dwie szklanki wody, ale jak widac przy mojej wadze to za mało, zwlaszcza, ze z rana człowiek zawsze trochę odwodniony jest. TSH też jakieś dziwne wyszło,
@Bigbluee: Dziwne nigdy nie widziałem żadnych wskazówek, żeby aż tyle wody pić. Zawsze była wzmianka o niewielkiej ilości wody, a nie 2 litry, czyli tyle ile prawie przeciętny człowiek powinien wypić normalnie w ciągu dnia. TSH bez leków miałem ponad 5, do tego niskie FT4, więc jak najbardziej potrzebuję leków. Podczas brania 50 mcg zawsze mi wychodził wynik 1,8 TSH, więc dla 25 mcg powinno gdzies wyjsc 3,5 TSH, ale coś
@Sumistrz5: Jod zbadałeś czy lekarz leczy skutki zamiast szukac przyczyny? To nie jest zerojedynkowe tak jak mowilem.
Obniżone FT4 i podwyższone TSH nie oznacza że masz niedoczynnośc tarczycy spowodowaną samą tarczycą. To jest dopiero wierzchołek góry badań jakie nalezy przeprowadzić aby znaleźć przyczynę. Jesli jodu jest za mało a jest on głównym składnikiem hormonów tarczycy, które bierzesz teraz sztucznie, to wtedy tarczya nie wyprodukuje tyle ile trzeba i wzrośnie TSH. Na
@Bigbluee: To nie jest żaden problem jodu, zwłaszcza, że teraz żywność jest przesolona aż do granic, wiec naprawde ciezko o niedobór w naszej czesci swiata. Jesli chodzi o suplementy to przerobiłem tego masa i gówno z tego wyszło ( sam jod też ). Jedynie poczułem jakas roznice podczas brania witaminy D, gdzie faktycznie mialem niedobór, jak wiekszosc Polaków. Przyczyna jest jedna: zryta tarczyca, która nie produkuje odpowiedniej ilości hormonów. Genetyczna choroba