Wpis z mikrobloga

Tak wygląda cenzura w rosyjskiej książce. Został usuniety fragment o represjach ZSRR wobec Polaków (jest o poczatku II wojny św) na podstawie przepisu o ''uwiecznieniu Zwycięstwa narodu sowieckiego w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej''.

Napisano, że Polska znalazła się w 1939 roku miedzy młotem w kowadłem ( to jest na kanwie jakiegoś wywodu o Pileckim).
usuniety fragment (tłumaczenie przez google z poprawkami)

Przy czym młotem był masowy zabójca z megalomanią i chęcią przejęcia całego świata, a kowadłem nieobliczalne , szalone ludobójstwo. Nadal nie jestem pewien, co dokładnie było po której stronie.

Rzeczywiście, początkowo Sowieci byli gorsi od nazistów. Znali już i praktykowali ten układ: zrzucić obcy rząd i podporządkować lud ich fałszywej ideologii. A naziści byli jak dotąd imperialistycznymi dziewicami (co nie jest zaskakujące-spójrz na wąsiki Hitlera). Według niektórych źródeł w pierwszych miesiącach wojny Sowieci zajęli i wysłali na wschód ponad milion Polaków. Pomyślcie o tym. W ciągu kilku miesięcy z kraju zniknął milion ludzi. Niektórzy dotarli aż do obozów na Syberii, niektórzy znaleźli we wspólnych grobach kilkadziesiąt lat później. Los wielu jest Nieznany do dziś.


Książka Marka Mansona - Everything Is Fucked: A Book About Hop klik wikipedia.

Na rosyjskim wykopie wielu twierdzi, że słusznie usunieto tekst.

#rosja #rosyjskiemediaopolsce #historia #iiwojnaswiatowa #neuropa #4konserwy
szurszur - Tak wygląda cenzura w rosyjskiej książce. Został usuniety fragment o repre...

źródło: comment_16329001111NSl517enhsihNOcoBMMq7.jpg

Pobierz
  • 9
@rankors: prosty lud nadal mysli, ze polacy to kapitalistyczne pany, które depczą pomniki i groby wyzwolicieli ze wschodu a ukraincy czy bialorusinów gonią batem za miske kaszy do najgorszych prac.