Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam taką zagwozdkę. Ostatnio słuchając na #spotify "przypomniałem" sobie piosenkę "Baker Street" Gerry'ego Rafferty'ego z tym popularnym solo na saksofonie. I stąd moje pytanie, czy ten motyw nie był używany w jakiejś czołówce, napisach końcowych itp jakiegoś programu w polskiej TV, może radiu ?
Ja wiem, że to popularna #piosenka, szukając natrafiałem, że była różnie wykorzystywana np. w filmach itp. ale odnoszę wrażenie jakbym ją słyszał swego czasu regularnie, jako właśnie fragment jakiegoś intra, być może ledwie kilkusekundowego. Oczywiście mogłem sobie wkręcić i nic takiego nie miało miejsca, ale zapytałem mojego ziomka, co jest into #muzyka i stwierdził, że też ma takie wrażenie, jakby to w taki sposób było wykorzystane, tylko też nie ma koncepcji #kiciochpyta #70s
Shrug - Mireczki, mam taką zagwozdkę. Ostatnio słuchając na #spotify "przypomniałem" ...
  • 5
@Shrug: wikipedia podaje, że:
Utwór ten gitarzysta rockowy Slash (Guns N’ Roses) opisał jako mający wpływ na jego solo gitarowe w „Sweet Child O’ Mine”[7].
„Baker Street” pojawił się (w oryg. wersji Rafferty’ego) w amerykańskim filmie komediowym MacGruber (2010)[8].
Utwór można także usłyszeć podczas oglądania filmu Zodiak (2007) w reżyserii Davida Finchera[9].
Ballada pojawia się również w amer. dramacie z 2006 – Wszyscy twoi święci[10].
Kompozycja Rafferty’ego znajduje się także na