Wpis z mikrobloga

Pytanie dotyczy #renault #megane II, ale zawołam też #samochody i #motoryzacja.

Czy funkcja ASR działa w taki sposób, że ogranicza moc silnika? Mam coś takiego tylko podczas przyspieszania na 1 i 2. Czuć, że silnikowi brakuje mocy. Kiedy wyłączę tę funkcję samochód przyspiesza płynnie.
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Haddi: hmm, mam coś takiego i myślałem, że coś się psuje. Puszczając szybciej sprzęgło i dając więcej gazu samochód zaczyna skakać jakby silnik miał wypaść. Jak puszczam sprzęgło powoli to rusza płynnie. Tak właśnie działa asr?
  • Odpowiedz
@Krol_Dzielni: w chwili zadziałania systemu Asr zwykle wyświetla się coś na zegarach - mruga żółta lampka lub jakiś grafika pojawia się jeśli to bardziej zaawansowany model.
Trudno zgadnąć co Ty tam wyprawiasz, ale jak coś to strzelanie ze sprzęgła przy każdym ruszaniu skończy się źle.
1400 obr/min to wystarczająco dużo do sprawnego ruszenia w większości silników
  • Odpowiedz
@Krol_Dzielni: ASR działa tak, że kiedy wykrywa uślizg kół, to hamulce je przyblokowują, żeby odzyskały przyczepność. Może opony masz już tak gówniane, że ślizgają się przy każdym ruszeniu? Ale jak pisze mireczek powyżej - podczas zadziałania ASR powinna ci migać kontrolka na desce
  • Odpowiedz
@sosna119: @aksal89: @Haddi: żadne ikonki nie wyświetlają się. To strzelanie ze sprzęgła jest złym nawykiem po samochodzie bez tych wszystkich bajerów. Czasami się zapomnę i chcąc szybko ruszyć właśnie coś takiego się dzieje. Tutaj widzę, że trzeba delikatnie się z nim obchodzić.
  • Odpowiedz
@Haddi: zgadza się, myślałem że to jego koniec, a okazało się zupełnie inaczej. Może to wygląda faktycznie tak że chcąc dać dużo gazu on przyhamowuje i jest wrażenie jakby silnik miał zgasnąć, robi się kangur.
  • Odpowiedz
@Vaclav: musiałbym spróbować na drodze żwirowej czy będzie kontrolka. Tutaj mam problem na kostce albo asfalcie, albo jeszcze jak ruszam pod górkę i wyjeżdżając na prostą drogę. Wtedy występuje obniżenie mocy na niskich obrotach. Chyba że to jakaś nowa usterka mi się pojawiła.
  • Odpowiedz