Wpis z mikrobloga

#gielda #lufthansa wytlumaczcie mi jak to jest z ta lufthansa.
Na xtb tego samego dnia dostalem gotowke na konto, na ike na bossie i mbanku mam prawa poboru. Co jesli nic z tym nie zrobie? Automatycznie po czasie wroci mi gotowka na konto tak jak na xtb? Czy jesli skorzystam z prawa poboru to otrzymam akcje po jakiej cenie? Po cenie z dnia kiedy decyduje sie na kupno czy po cenie z zeszlego tyg kiedy sie to zaczelo? Pytanie moze glupie, ale u kazdego maklera to jest inaczej i juz sie w tym gubie…
  • 2
@Materxx: w mbanku jak nic nie zrobisz to jesteś w dupie bo zostajesz z tym co masz, a cena ostro zanurkowała jak możesz sobie sprawdzić. Ja się zapisałem za wszystkie możliwe prawa (musisz do nich zadzwonić i powiedzieć że chcesz wymienić prawa poboru na akcje). Czyli teraz tak jakby uśredniłem sobie cenę bo miałem po 9,8 a teraz dorzucą mi drugie tyle akcji po cenie 3,54 bodajże. Czyli średnio wyjde na
@dzenkins: Czyli po prostu skladam telefonicznie dyspozycje na zamiane prawa poboru na odpowiednia liczbe akcji i tyle w zasadzie? Rozumiem ze zadnych pieniedzy oprocz tych na prowizje dla mbanku nie potrzebuje? Skoro kurs odciety to z tego tytulu wpadaja akcje z prawa poboru tak?