Wpis z mikrobloga

W czasie wojny w Donbasie Niemcy zakazali eksportować na Ukrainę nawet silniki do kombajnów z obawy, że użyte zostaną do produkcji transporterów - powiedział szef krajowego stowarzyszenia przemysłu obronnego Ukrainy Adrij Senczenko.
Zablokowali też eksport jakiejkolwiek broni i wpływali na inne kraje UE aby też tego nie robiły.
Senczenko uważa, że jedynym krajem w UE, który jest gotowy pomagać dostawami broni jest Polska.

Niemcy, na przykład, kategorycznie odmówiła sprzedawać Ukrainie sprzęt wojskowy. Ponadto, w krytycznych momentach wojny, kiedy nie było czym chronić naszych żołnierzy, rząd Niemiec uniemożliwiał sprzedawanie Ukrainie nawet silników do kombajnów, które nasi producenci próbowali montować do pierwszych transporterów".

Jednak to nie wyjaśnia ciśnienia, które Niemcy wykonuje na inne kraje Unii Europejskiej w celu zablokowania dostaw wojskowych do Ukrainy. Bułgaria, na przykład, też nic nie dostarcza nam z powodu zakazów. Takich przykładów jest mnóstwo. W tej kwestii z krajów Europejskich można liczyć tylko na Polskę".


Zapomniał o Litwie, ale oni chyba tylko amunicje dostarczali.

źródło ru klik

#ukraina #bron #niemcy
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szurszur Bo niemiaszkom zależało by na tym aby Ukrainy nie bylo, tylko rosija, a po Ukrainie chcieli by polski nie było, a niemcy są na tyle mocni, ze rosija nie była by w stanie im zagrozić.
  • Odpowiedz
Bo niemiaszkom zależało by na tym aby Ukrainy nie bylo, tylko rosija, a po Ukrainie chcieli by polski nie było, a niemcy są na tyle mocni, ze rosija nie była by w stanie im zagrozić.


@Berkel_88: panie, jak zrobia z nas land niemiecki to biore w ciemno
  • Odpowiedz
@iredbox no ja chyba tez. Pamiętam jak wujek, taki trochę janusz, mający swoja jednoosobową firmę usługowa, przez kilka lat jeździl do Niemiec, Francji, USA zarabiać na swoim fachu.
Powiedział, ze on by wolał aby niemcy wygrali 2 wojnę światową, gadalibysmy po niemiecku itp
  • Odpowiedz
Powiedział, ze on by wolał aby niemcy wygrali 2 wojnę światową, gadalibysmy po niemiecku itp


@Berkel_88: niemcy pomimo ze przegrywali kazda wojne to zawsze były potega. u nas nawet jakbysmy mieli złoża ropy wielkosci arabii to i tak bysmy c---a z tego mieli. Tzn my malutcy g---o a tam na górze to wiecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Berkel_88: ...ale wiesz, ze nie mowimy tu o realiach 1939-1944? Ergo, jest dokladnie na odwrot - terytorium buforowe, mowi to cos Panu, Panie Ferdku?
  • Odpowiedz
Zawsze mnie ciekawi czemu tacy ludzie siedzą w tym kraju jak im tak bardzo źle.


@QiZiW: a mnie zawsze dziwi czemu ludzie tak bardzo kochaja byle jakość. Byle do 1, byle do mordy wsadzić, byle sie mnie nie czepali, byle 3k brutto, byle na harnasia starczyło. To jest życie nie?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@szurszur: nie ma to jak polityka zagraniczna Polski xD zobacz jak jednym prostym trickiem zepsuć stosunki z Rosją i Niemcami za to pocałować w dupę Ukraińców którzy są absolutnie nikim na arenie międzynarodowej oraz mają nas w tej dupie bardzo głęboko. No przecież nie da się gorzej wybrać.
  • Odpowiedz
@iredbox: Nie, sądzę że lepiej wziąć się i zrobić coś żeby w państwie i samemu sobie było dobrze a nie tylko siedzieć i pierd**** jak to nie jest źle, a jeśli autorowi komentarza tak się podoba życie w Niemczech to nic nie szkodzi na przeszkodzie żeby tam żył.
Ja w Niemczech mieszkałem przez 2 lata jakoś wcale mi tam lepiej nie było, a wręcz w Polsce mi się o wiele
  • Odpowiedz