Wpis z mikrobloga

Powiedzmy, że chciałbym się nawrócić z niewłaściwej ścieżki i zamiast oglądać online- zacząć pobierać odcinki na dysk.

I tu mam pytanie- skąd wy ściągacie? Po bożemu z zatoki piratów, czy są jakieś lepsze strony do tego z większą bazą zasobów tylko #anime ? Napisy jakiejś konkretnej grupy? Jakiś otaku program a la napiprojekt?
  • 22
@Atraktor: Ja pobieram głównie z nyaatorrents. Sprawdzone źródło. Zaś na napisy nie patrzę, biorę co jest szybciej. Z reguły są to suby od HorribleSubs, gg albo Commie.

I wiem, że jest program Otaku Helper dzięki któremu można pobierać całe odcinki z polskich stron z anime online. Nie wiem na jakiej zasadzie działa bo nie korzystam.
@Frodzio18: @KonsolowyWyjadacz: Szczerze mówiąc to ja tam jestem w większości przypadków w zupełności zadowolony z wersji online. Jednak widzę spore lobby pro-download i tego że online jest 'be'. Dlatego też postanowiłem samemu się przekonać jak spora będzie różnica i po to pytam o najlepsze źródło z którego wszyscy korzystają. ;)
@Atraktor: Tylko pamiętaj, że samo pobranie to jeszcze nie wszystko. Jeżeli będziesz odtwarzał to na jakimś WMP, to równie dobrze możesz dalej oglądać online.

Faktyczną różnicę zobaczysz dopiero po odpowiednim skonfigurowaniu odtwarzacza specjalnie pod anime (np. lepsza płynność dzięki "smooth motion" madVR, czy wyrazistsze napisy dzięki XySubFilter).

Szczegółowa instrukcja: http://myanimelist.net/forum/?topicid=516729
@Atraktor: Dlugo uzywalem wersji online i powiem Ci, ze jednak jest wyrazna roznica. Nadal zdarza mi sie tak ogladac czasami, ale nawet najlepsza jakosc slabo wypada na tle sciagnietej wersji. Odnosze wrazenie, ze spora czesc tresci online cierpi na widoczne klatkowanie, ktore lubi sie pojawiac w okreslonych okolicznosciach (np. gdy kamera przesuwa sie w lewo lub z gory na dol). Ogladajac tresci sciagniete nie mialem takich problemow. Byc moze kiedys bedzie
@Atraktor: Jeżeli używasz MAL, to polecam też zainteresować się Taigą (automatycznie pobiera nowe odcinki i aktualizuje listę na MAL). Oszczędzisz masę czasu, szczególnie jeśli oglądasz sezony na bieżąco.
@Moxmox: Generalnie są grupy lepsze i gorsze jeżeli chodzi o jakość tłumaczenia, flow, i tak dalej. Różni się też styl robienia napisów (literal vs liberal), stosunek do honorificów.

Na wybór napisów generalnie poświęcam chwilę każdego sezonu.

Istnieją też blogi które porównują różne wydania, np. 8thSin (polecam)