Wpis z mikrobloga

@Zbruzman: ministranci na zakończenie mszy stają przy wyjściach (zwykle kościoły mają dość małe drzwi w porównaniu do swojej powierzchni) i "na piechotę" zliczają. Jak jeszcze chodziłem do kościoła, to w mojej parafii zwykle ksiądz w dniu liczenia prosił, aby kobiety wychodziły wyjściem głównym, a mężczyźni bocznymi - być może przy większej liczbie drzwi zliczaliby więcej kategorii.
@Zbruzman: kościelny chodzi podczas mszy między ławkami i liczy ludzi, do tego w kolejce po komunię. Liczby są przekazywane z parafii do kurii. Wątpię żeby były weryfikowane. Dane mogą być zawyżane w interesie samej instytucji i parafii. Biskup miejsca raczej będzie zadowolony z tych parafii, w których jest wyższa frekwencja jak gdzie indziej (chociaż z drugiej strony może to powodować oczekiwania grubszej koperty od proboszcza). Nie mówię, że taki proceder ma
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dr3vil: nie licz na to. Oni dzwonią do starszych ludzi. U nas zadzwoniła do teściowej. Wszystkie pytania tak na szybko, zapytała tylko "wszyscy w domu katolicy tak?" "Oczywiście" (Chociaż od lat do kościoła chodzi tylko ona, a teść, mąż, ja i młody nie (młody bez chrztu). I teraz mam się spisywać i poprawiać to co ona tam byle jak podała we wszystkich pozostałych pytaniach? No bez przesady. Myślałam o tym, ale