Wpis z mikrobloga

#mazda #rx8 #japonskigruz

W końcu uznałem, że czas najwyższy przerobić angielskie lampy na wersję europejską, bo dni coraz krótsze i wolałbym nie oślepić jakiegoś pana policjanta z naprzeciwka. Niestety żeby wyjąć lampy trzeba najpierw zdjąć zderzak. Cała operacja zajęła mi 1,5h, więc nie najgorzej, aczkolwiek masakrycznie bolą mnie opuszki palców, bo nie mogłem wyjąć kierunkowskazów oraz rozpiąć złączek od lamp. Lamp samemu przerabiać nie będę, bo w ogóle się na tym nie znam, wyślę je do serwisu kurierem i mi za 550zł zrobią ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z tymi lampami będzie mi do pełni legalności brakowało jedynie lampy przeciwmgielnej tylniej, ale nie wiem czy ktoś się tego podejmie, bo wiązki nie ma - przypominam, że mazda jest z Ameryki. No i tak to się z tym gruzem żyje xD Pozdro
Voyak - #mazda #rx8 #japonskigruz 

W końcu uznałem, że czas najwyższy przerobić an...

źródło: comment_1632575118r9MDNx7mlpvFgIRzsXB0Dt.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@Voyak: obstawiam że na necie masz tutoriale jak to zrobić.
Pewnie cała operacja polega na rozklejeniu lampy i przerobieniu przesłony.

BTW za 550zl to powinni chyba odbłyśniki zregenerować i klosze polakierować.
  • Odpowiedz
@basilur: tak to się zgadza, trzeba rozkleić, przerobić przesłonę i skleić, ale nie chcę tego robić, bo się boję, że coś spieprzę. Nie wiem czy za te 550zł będą coś regenerować xD ogółem serwis który sobie upatrzyłem to taki profesjonalny stricte od lamp, więc będzie tip top - pewnie dlatego sobie tyle liczą.
  • Odpowiedz
@Voyak: z 10 lat temu robiłem coś takiego.
Miałem auto do którego używane lampy kosztowały ponad 1000zl. A moje były z UK. Nagrzewalem je chyba do 40 czy 50 stopni, rozklejalem i przesłonę przekręciłem tak jakby w lustrzanym odbiciu.
Zajęło to może z 2 godziny ale przy okazji wyczyściłem lampy alkoholem izo, pomalowałem plastiki w środku na czarno i klosze jakimś motipem 2k. Po kilku latach jak miałem szkodę całkowita to
  • Odpowiedz
@Voyak: A jak świeciły? USA ma symetryczne światło, wali idealnie prosto, u nas mocniej na pobocze, angol w drugą stronę.

Z tą homologacją sprawdź, bo jest wybita na lampie, żeby nie było. Przeciwmgielnego chyba nie musisz z tyłu posiadać jak auto USA i nie miało go normalnie

Ja w swoich muszę wymienić szkła bo strasznie wyglądają już. Ale to po blacharce.
  • Odpowiedz
@sylwanared: wiesz co, to auto najpierw było w USA, a potem w Anglii. Lampy mają oznaczenie E13 (Luksemburg) i strzałkę w prawo (czyli ruch prawostronny), a świecą po angielsku (nie amerykańsku), więc spora szansa, że te lampy były przerabiane pod Anglię kiedyś. Jak zobaczyłem, że E13, a nie E11 to mam to w dupie i przerabiam :D
  • Odpowiedz
@Voyak: NIe chcę wprowadzać Cię w błąd ale dowiedz się np na stacji diagnostycznej. Auta amerykańskie nie mają np pasów bezpieczeństwa i ma ma obowiązku ich montażu, bo auta nie zostało fabrycznie w nie wyposażone. Rejestrowałem kilka aut z USA w Polsce i jedynie wymagane było aby lampy przednie świeciły jak EU. Nic więcej nigdy nie przerabiałem, nie dokładałem ani nic. Choć parę razy zatrzymała mnie policja pytając się czemu kierunkowskazy
  • Odpowiedz