Wpis z mikrobloga

Patrzę, jest ogłoszenie o pracy na pół etatu w kołchozo/januszexie, no to daję cv z braku laku. Po tygodniu oddzwania babka i mówi do mnie, czy ja na pewno dawałem cv na te ogłoszenie o pół etatu, bo ludzi często się mylą, nie czytają i chcą cały etat, dając cv na ogłoszenie o pół.

Mówię, jej więc, że świadomie złożyłem cv na te ogłoszenie o pół etatu i jestem zainteresowany takim wymiarem. Babka się nieco zdziwiła, no ale ok, i zaczęła mi tłumaczyć jakieś warunki tej pracy. Skończyła i zaczęła mi zachęcać do większego wymiaru etatu, że jest możliwość całego etatu i te teksty w stylu "więcej se pan zarobi" itp. Skoro dali takie ogłoszenie, to czemu teraz trują dupę o ten cały etat?

Zupełnie tego nie rozumiem, dlaczego ludzie tak się dziwią, że ktoś chce "sobie mniej zarobić" ale mieć więcej czasu wolnego. W końcu czas to pieniądz. Nie kołchozując, zarabiam czas. Nie ważne już nawet jak go wykorzystuje, ale nim dysponuje przecież. Czas to również bogactwo.
#przegryw #neet #pracbaza #praca
  • 78
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mieszkamzmamusia: Dokładnie. Przy pracy po 8 godzin 5 razy w tygodniu to wracam o 17, ale już jestem psychicznie nastawiony, że trzeba rano wstać i znowu do roboty. A tak byłoby 2 dni z--------u, ale mniej dojazdów do pracy, tylko dwa razy bym musiał wstać na czas żeby się nie spóźnić itp.
  • Odpowiedz
@LonNon:

czemu tak siedzisz żresz i nic nie robisz?

A gdzie ja piszę, że coś źre? Jem w sumie bardzo mało, ważę tylko 60 kg i nawet jeśli chodzi o żarcie to mam małe potrzeby, a zawsze i tak kupuje w biedrze za pół darmo, więc to nie jest jakiś problem dla mnie. Dlaczego nic nie robię? Bo nie odnalazłem swojego powołania, a takim na pewno nie jest kołchoz.
  • Odpowiedz