Wpis z mikrobloga

Mireczki potrzebuję wynająć auto dostawcze (busa) na 5 dni, aby przewieźć coś na trasie #poznan -> #warszawa -> Poznań. Ideałem byłoby wynająć go na 2 dni :) czyli najpierw na trasę Poznań -> Warszawa a po 4 dniach Warszawa -> Poznań. Liczę się z tym, że tak to może być ciężko, więc zakładam, że niezbędny będzie wynajem na 5 dni.

Auto nie musi być wielkie. Najlepiej gdyby paka miała np. 2 metry długości. Do przewiezienia mam rzeczy, który ważą w sumie max 400 kg, ale są stosunkowo duże gabarytowo. Więc ideałem byłoby, gdyby bus nie miał z tyłu siedzeń. Z tego co sprawdzałem i może to być coś w stylu Opla Vivaro, Volkswagena Transportera, Toyoty ProAce itd.

Gdzie najlepiej i najbezpieczniej wynająć takie auto? Szukam uczciwej firmy, która nie robi wałków na kaucji. Dobrze by było, gdyby cena nie była kosmiczna ;)

W grę wchodzi też usługa transportu.

Ktoś, coś?

#wynajemsamochodu #carrent #wynajemsamochodu #wynajemsamochodow #wynajemsamochodow #transport #carsharing
  • 8
@goral_w najlepiej szukaj takich wypożyczalni z oddziałami w Poznaniu i w Warszawie. Wynajmujesz w Poznaniu, zawozisz, oddajesz w Warszawie - 1 doba. Potem wynajmujesz w Warszawie, wracasz do Poznania - 2 doba (albo wracasz pociągiem jak już nie masz co wozić).
Zauważ, że wynajmując na 5 dni będziesz musiał gdzieś parkować lub płacić za parking. Parkowanie busem na osiedlach nie jest wcale takie proste ani oczywiste, a zajmując dwa miejsca na obcych
@Lacik: Po naprawdę intensywnych poszukiwaniach, wgryzaniu się w regulaminy poszczególnych firm, padło na wynajęcie Opla Vivaro w Carwido ( https://carwido.pl/samochody-dostawcze/ ) I powiem tak - bajka. Wszystko bardzo przejrzyste, bez kruczków i ściemy. Dostałem czysty samochód, zatankowany pod korek i taki sam oddałem. Oczywiście faktura itd. Bardzo komunikatywny i ogarnięty właściciel. Wszystko można omówić, dopytać i nawet odpowiednio dostosować ofertę pod siebie.

Można rezerwować samochód przez telefon, ale oczywiście ja musiałem
@goral_w: OK, dzięki!
Ogarniam teraz temat i mam wrażenie, że obrobię się w jeden dzień ze spakowaniem i transportem więc chyba najlepiej wypadnie mi mimo wszystko Panek. Chciałem poprosić kumpla z busem żeby po mnie przyjechał i zabrał, ale Panek jest na tyle korzystny cenowo, że szkoda mi go fatygować. Tak czy siak tą wypożyczalnię zapisuję, dzięki!