Wpis z mikrobloga

Mirki kochane. Potrzebuję waszej pomocy. Myślałem nad obudową Silentium PC Regnum RG6V Evo TG ARGB
https://www.x-kom.pl/p/542017-obudowa-do-komputera-silentiumpc-regnum-rg6v-evo-tg-argb.html oraz połączeniu jej z
be quiet! Dark Rock Pro 4:
https://www.x-kom.pl/p/423303-chlodzenie-procesora-be-quiet-dark-rock-pro-4-120-135mm.html
Zacząłem czytać specyfikację obudowy oraz chłodzenia i wynika z niej że chłodzenie będzie zbyt wysokie o uwaga: 1 mm XDD Czy ktoś z was posiada taki setup i może potwierdzić że takie komponenty nie będą ze sobą kolidować? Wydaje mi się że te parametry tak są podawane z pewną rezerwą.

Ewentualnie jeśli możecie, to proszę o polecenie jakiejś lepszej obudowy do 400 zł (z meshem na przodzie i trzema wentylatorami oraz jakieś dyskotekowe RGB xD) lub chłodzenie pasujące do tej obudowy o podobnej wydajności co Dark Rock Pro 4
Dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pcmasterrace #obudowa #chlodzenie #silentiumpc #bequiet
  • 9
@TwojaStary: tyle fajnych markowych bud do wyboru, a ty pytasz o popularne tylko i wyłącznie w Polsce chińczyki z polskim logiem. Ludzie kupują SPC tylko dlatego że są tanie. W cenie 300+ nie warto już ich brać

Za stówę więcej możesz mieć Lian Li Lancool II która ma kilka razy lepszą jakość wykonania, a przy tym jak chodzi o przewiew to światowy top. Jak ma być tanio to Phanteks P400A, to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@TwojaStary: Jak wyżej - uzasadnij wybór SPC względem innych, faktycznie dobrych marek w inny sposób niż "znam" lub "była mi polecona przez kolegę (bo zna)". @Atreyu podał dobbre propozycje - ja polecę be quiet! Pure Base 500DX
@TwojaStary: Albo druga opcja - wiem, koledzy wyżej będą się krzywić - wsadzasz do tej obudowy Ferę 5, masz kilka stopni więcej na procku (co chcesz schłodzić?) i łącznie 3 stówki w kieszeni ;)
@Atreyu @XkemotX: W tej chwili badam rynek i SPC kusił mnie głównie ceną oraz łatwą adaptacją kontrolera RGB pod swój pomysł. Wiadomo że są lepsze obudowy ale mimo wszystko 450 zł to trochę dużo. Rozważam również phanteksa p400A ale chyba jednak wybiorę tego Lian Li. Wygląda świetnie.

Jeszcze nic nie kupiłem. Dziękuję za podane propozycje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jan_K: Nie będę się krzywić bo Fera 5 to złoto w swojej cenie, problemem jest to że nie trafi w gust OPa, to wszystko ma ładnie wyglądać. Fera 5 nie wygląda ładnie, ona po prostu jest :P

@TwojaStary: Dodam jeszcze do stawki
Phanteks: P300A i P360A
Lian Li: Lancool 215
Dziękuję za propozycje. @Jan_K Procesor to dziadkowy i7 4790k. Chcę go jeszcze trochę pogonić zanim wyzionie ducha. Jak już nie będzie wyrabiał to wykorzystam obudowę, zasilacz i chłodzenie do nowego setupu na jakimś ryzenie. Wygląd chłodzenia nie jest dla mnie aż tak istotny. Aby dobrze działał i nie kolidował z wysokimi pamięciami.