Wpis z mikrobloga

Siemka. Skonfigurowałem sobie edytor Atom do pisania w #python na lapie z #linux manjaro i chcę mieć taką samą konfigurację na pc z windows.Problem polega na tym że na windzie nie mogę zainstalowac KITE. Dostaję informacje że jest tymczasowo niedostępny, jednak instalowałem go na linuksie niecałe 12 godzin temu i tam działa bez problemu. Co robie źle? czy to po prostu pech?
  • 12
@NadiaSanEscobar: A nie prościej programować bezpośrednio na Linux, można go zainstalować na sprzęcie albo po instalacji Linux w VirtualBox albo z użyciem WSL (Windows Subsystem for Linux) na Windows?

Windows to platforma gdzie Python jest tylko dlatego, żeby ludzie którzy nie umieją into Linux mogli coś pogrzebać, ale zdecydowanie programując w Python na Windows czujesz się jak człowiek programujący w C# na Linux. ( ͡° ͜ʖ ͡°
Windows to platforma gdzie Python jest tylko dlatego, żeby ludzie którzy nie umieją into Linux mogli coś pogrzebać, ale zdecydowanie programując w Python na Windows czujesz się jak człowiek programujący w C# na Linux. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Ilythiiri: Co do tej niepełnosprawności Pythona na Windowsie o której wspominasz, to bardzo dawno się to info zdezaktualizowało, tak masz o 5-7 lat przeterminowane informacje.

To powiedziawszy WSL2 jest
Co do tej niepełnosprawności Pythona na Windowsie o której wspominasz, to bardzo dawno się to info zdezaktualizowało, tak masz o 5-7 lat przeterminowane informacje.


@aseeon_: Widać za bardzo brzydzę się Windows, żeby uznać to za 100% prawdę, bo nie dalej jak kilka miesięcy temu próbowałem zbudować sobie środowisko do zabawy na Windows i nie dałem rady nerwowo.

To powiedziawszy WSL2 jest świetny i jego integracja z Pycharmem od kilku wersji jest
Widać za bardzo brzydzę się Windows, żeby uznać to za 100% prawdę, bo nie dalej jak kilka miesięcy temu próbowałem zbudować sobie środowisko do zabawy na Windows i nie dałem rady nerwowo.


No nic na uprzedzenia czy nerwowość poradzić nie mogę. SOA #1 od paru lat klepię wszystko na windowsie, a tylko jak jest coś super specyficznego to WSL i elo. A ponad to wszystko to i tak developerzy się zakochali ostatnimi
Roczny koszt PyCharma pro dla jednego człowieka to ~420zł za pierwszy rok, ~320zł za drugi rok, a każdy następny ~250zł. Także te 900zł to bliżej 3 lat opłacania.


@aseeon_: Znalazłem już, faktycznie dla individual jest taniej. :-)

No i zajebiście, pozbywasz się wszystkiego co w linuksie najgorsze, a zostawiasz to co najlepsze. To jest czyste win-win ( ͡° ͜ʖ ͡°)


No nie wiem, faktycznie eliminujesz wady Linux