Wpis z mikrobloga

@Igorsky: To jest jakieś oświetlenie awaryjne/ewakuacyjne?
Trzeba mieć dokumentację lampy.
Zazwyczaj w lampach ewakuacyjnych są 4 zaciski: L, L*, N i PE.
N i PE- wiadomo.
L - tam ma być napięcie jak lampa ma świecić w trybie normalnym
L* - tam ma być napięcie jak lampa ma ładować baterie. Zanik napięcia tam powoduje pracę lampy z baterii, aż się bateria wyczerpie albo napięcie wróci.
@StaryWedrowiec: No właśnie dlatego pytam. A to nie jest przypadkiem oznaczenie wyjścia przetwornicy? Sama lampa jest na dwóch paskach LED ale nie pamietam już czy połączonych szeregowo czy rownolegle. To by się zgadzało ze na wyjściu daje 24v DC
@Igorsky: Pewnie dlatego, że te lampy robią na napięcie i 24 Volty i 230.

Do lamp przeznaczonych na wyższe napięcie montują inne przetwornice, niż do lamp na 24 Volty.

Zasil lampę napięciem stałym 24 Volty i wtedy zmierz napięcie za przetwornicą. Zapewne to są przetwornice step-up, a przy lampach zasilanych bezpośrednio z sieci step-down.

Policz maksymalną moc odbieraną przez ledy i jeśli zmierzone napięcie wyjściowe będzie oscylowało wokół 12 Voltów, to
@Igorsky: na przetwornicach nie ma nic kompletnie. No cóż, będę walczył. Dzięki za pomoc :)
Szkoda, ze z oznaczeń na listwie nie można odczytać ich napięcia, kupiłbym wtedy po prostu nowe przetwornice i temat byłby z głowy.
@krzychol66: nie świeciła ani tak ani tak, w końcu po niedługiej chwili #!$%@?ło kondensator w kosmos, dobrze ze byłem daleko.

W każdym razie jak podałem zasilacz 19v prosto na listwy to zaświeciły więc szukam zasilacza 24v 100w na dwie lampy i będzie działać.
@Igorsky: Nie sądziłem, że zrobisz to z partyzanta. Pretensje miej do siebie.

Jeśli ledy nie zaświeciły po podaniu napięcia, to powinieneś od razu odłączyć zasilanie. Poza tym przy takich próbach używa się wpiętej w szereg odpowiednio mocnej żarówki, a najlepiej robić to zasilaczem laboaratoryjnym z regulacją prądu.

Mogłeś w szereg podłączyć najtańszy multimetr z pomiarem prądu, a wcześniej przemierzyć wejścia i wyjścia w celu ustalenia polaryzacji.

W każdym razie ustaliłeś coś