Wpis z mikrobloga

Tutaj mielismy i nadal mamy rozwiazanie akceptowane wylacznie przez konserwatystow. Narzucili je, pod dodatkowa presja Kosciola bo meli wiekszosc i mogli to zrobic.

Jesli byl to jakis kompromis to tylko wsrod konserwatystow. Tak by zadowolic i katotalibow i konserwatywne centrum.


@Aster1981: Ignorujesz fakt jak nasze społeczeństwo wyglądało w tamtych czasach. Masz jakieś badania opinii publicznej, sondaże z lat 90 gdzie to sie wszystko odbyło? Bo z tego co wiem, ludzie byli
Tutaj mielismy i nadal mamy rozwiazanie akceptowane wylacznie przez konserwatystow. Narzucili je, pod dodatkowa presja Kosciola bo meli wiekszosc i mogli to zrobic.


@Aster1981: No właśnie nie do końca, przyjacielu. Kompromis to rok 1993 - czyli okres skrajnej dominacji KK w polskiej polityce.

To nie było mruganie oczka do konserwatystów - kompromis był lujem w konserwatywny ryj, tak po prawdzie, bo został wprowadzony w sytuacji, gdzie istniała realna groźba wprowadzenia całkowitego
Chodzi o postawe ludzi w sprawie aborcji


@SirSherwood: to porównaj sondaże na temat aborcji z lat 90-tych, a te z obecnej dekady. Tutaj katolskie prawo doprowadzilo do zmiany poglądów społeczeństwa na bardziej antyaborcyjne. Jaką masz pewność, że ta sama rzecz nie zdarzy się ponownie?

I właśnie tu chodzi o poparcie partyjne! Co ci z iluś tam procent poparcia dla aborcji na życzenie, jak większość wciąż wybiera ***owski katototalitaryzm przy urnach?
@SirSherwood: nie ignoruje. Aborcje, wczesniej leglane, byly robione przez Polki calkiem czesto, nawet czesciej niz po zachodniej stronie muru. Takze byly zdecydowanie popularne w owczesnym spoleczenstwie.

@mnik1: no i jak pisalem wprowadzili praktycznie calkowity zakaz aborcji. Zrobili to bo mieli wiekszosc i mogli to narzucic, mimo ze bylo to jedno z najbardziej zamordystycznych praw antyaborcyjnych w Europie.
@Der_Liebhaber_der_Lebkuchen:

Na początek elekcyjna monarchia, gdzie głowa państwa wybierana byłaby spośród przewodniczących bardzo małych minarchistycznych republik.


Martwisz mnie. Brzmisz jak socjalista, który mówi "no komunizm nie zadziałał, ale syndykalizm zadziała!" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A ile razy dyzmokracja ma podeptać wolność jednostki?


Oh please, tak jakby w monarchi wolność jednostki była szanowana. Nawet szlachta musiała walczyć o swoje prawa i nawet jej prawa nie były szanowane.
Przypominam,
Co jeszcze uznajesz za zbrodnię? Seks w gumce? W końcu dzięki temu unicestwiasz szansę powstawania nowych ludzi.


@waro: a kto powiedział, że ja uważam to za zbrodnię? Odpisałem że krzywda dzieje się temu dziecku. Uderzasz w niewłaściwe struny, bo ja akurat nie jestem przeciwnikiem aborcji jako takiej.
Odpisałem że krzywda dzieje się temu dziecku


@L3stko: No a konkretnie to jaka? Wyje z bólu? Odbiera się mu marzenia?

Aborcja jest unicestwieniem ludzkiego życia, ale kurła - na takim jeszcze poziomie rozwoju, że nikogo nie powinno to obchodzić ani się tym bardziej przejmować.

Plemnik jest tylko plemnikiem i dla 99% ludzkości to biologiczny odpad na poziomie gluta. Może trafić do chusteczki, do kibla, a nawet zostać sprzedanym do banku nasienia
@waro: nie jestem zwolennikiem aborcji jako formy antykoncepcji. Uważam, że jest dopuszczalna pod pewnymi warunkami i byłem gorącym zwolennikiem tzw. kompromisu aborcyjnego.
nie jestem zwolennikiem aborcji jako formy antykoncepcji. Uważam, że jest dopuszczalna pod pewnymi warunkami i byłem gorącym zwolennikiem tzw. kompromisu aborcyjnego.


@L3stko:

1) Uważasz, że aborcja jest wielką krzywdą dla "nienarodzonego dziecka", bo ODBIERA MU SIĘ ŻYCIE. A to w końcu wielka zbrodnia, która nie powinna mieć miejsca.

A chwilę potem dodajesz, że w pewnych przypadkach jednak tą zbrodnię warto komuś wymierzyć - np. w sytuacji gdy urodzi się upośledzone dziecko
czyli aborcja jak w kanadzie do samego końca ciąży? jak jest 8. miesiąc to nie dzieje się mu żadna krzywda bo jeszcze się nie urodziło?


@yahoomlody: Nie ma badań nawet sugerujących, że płód może odczuwać ból wcześniej niż do 26 tygodnia ciąży, więc powiedzmy do tego 22 tygodnia nie powinno być tutaj większych dyskusji.

A czy dalej liberalizować to prawo? Nie wiem. Nie myślałem nad tym zbytnio, ale niczego też nie
Dziecko poczęte na wiejskiej remizie zasługuje na życie, ale takie z dodatkowym chromosomem już można zamordować.


@waro: no właśnie nie, trisomia 21 chromosomu nie jest wadą letalną.