Wpis z mikrobloga

Dzisiaj do sejmu trafi projekt całkowicie zakazujący aborcji. Prawilnie przypominam, iż aborcja jest czynem neutralnie etycznym z banalnego powodu:

- nikomu nie robi krzywdy

Jest to więc pod względem moralnym równoznaczne z obcięciem paznokcia i powinno być całkowicie legalne.

#neuropa #4konserwy #aborcja
  • 71
  • Odpowiedz
@waro: Mamy 21 wiek, antykoncepcję, olbrzymia świadomość społeczna. Naprawdę nie musimy uciekać sie do barbarzyńskich metod rodem ze Sparty i zrzucać noworodki w przepaść xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Xuzoun:

@waro: Nie do końca, co w sytuacji gdy para wpadnie, ojciec chce by dziecko się urodziło, matka decyduje się na aborcję?


Proste. Ojciec robi sobie dziecko z kimś kto chce je mieć. Nie on będzie znosił trudy macierzyństwa przez 9 miesięcy i nie jego organizm i psychika dostaną po dupie.
  • Odpowiedz
Tu jest ta granica, że jak już się połączyło, to w tym momencie tworzy się życie.


@pedros92: Plemnik i komórka jajowa też są żywe.

Ja nawet nie rozumiem po co jest ta dyskusja. Kobieta ma prawo do decydowania o swoim ciele i tym samym przerwania ciąży niezależnie od tego, czy płód to czlowiek, osoba, zlepek komórek czy krasnoludek.
  • Odpowiedz
- nikomu nie robi krzywdy


@waro: Na pewno nikomu?
Jeżeli jest ojciec który chce dziecka i konkubina która mu powie #!$%@? #!$%@? jebne ci na złość aborcję, co wtedy?

Albo babka w ciąży która chce mieć dziecko a ja ją zwiążę i zrobię aborcję. Czy wtedy też nikt nie jest skrzywdzony?
Tak zwane edge cases.
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice: W tych sytuacjach to nie sama aborcja jest problemem, a prowadzące do niej okoliczności. To tak jakbyś argumentował, że jedzenie owoców jest moralnie złe, bo mogły być ukradzione staruszce ze straganu i ona teraz nie ma za co kupić leków.
  • Odpowiedz
jedzenie owoców jest moralnie złe, bo mogły być ukradzione staruszce ze straganu i ona teraz nie ma za co kupić leków.

@BotGirl: Ani trochę. Pytanie było czy aborcja może komuś zrobić krzywdę.
Gdybyś postawiła pytanie czy kradzież może zrobić komuś krzywdę to odpowiedź byłaby jak najbardziej tak.

Chodzi o to że pełnię decyzji dano matce i to jest moralnie złe bo jest też ojciec który nigdy nie ma nic do
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice: Kwestia aborcji prawnej to imo osobna kwestia warta omówienia. A w przypadku ojca, który chciałby dziecko, niestety problem pozostaje ten sam - to kobieta jest w ciąży i ma mieć prawo do autonomii.
  • Odpowiedz
to czy płód jest człowiekiem lub nie to akurat kwestia filozoficzna, a nie naukowa, więc argument "nikomu nie dzieje się krzywda" jest na tym samym poziomie co "aborcja to morderstwo".


@PanGerwant nikt nigdy nie przekona nikogo do niczego, kiedy ludzie dalej nie potrafią nazywać rzeczy i używać tych nazw.

Człowiek to gatunek zwierzęcia. Płód jest człowiekiem, to jest fakt naukowy. Tak samo jak to, że podłączony do aparatury człowiek po wypadku, z martwym mózgiem, też jest żywym człowiekiem.
  • Odpowiedz
@waro: najbardziej mnie bawi w prawackich poglądach na temat aborcji, że to zazwyczaj koreluje wręcz z nienawiścią do wegan i wyśmiewaniem ich. Bronią płodów, które nie mają świadomości, ale wyśmiewają jak ktoś się sprzeciwia męczeniu w hodowlach zwierząt tak inteligentnych jak świnie.
  • Odpowiedz
@SirSherwood wydaje mi się że nie prawaki tylko PiS i kościół a nazywanie PiSu prawicą jest gruba przesadą xd PiS zrobił to żeby nakręcić burze odwracającą od innych wydarzeń w kraju, żeby skłócić społeczeństwo, zadowolić kościół a przy okazji osiągnąć swoje cele, choć fakt przy pomocy prawicy z tego co mi się wydaje
  • Odpowiedz