Wpis z mikrobloga

Mirki z #uk #anglia. Nie chce się tam przeprowadzać ale widziałem zalew ofert w IT i czy pensja na poziomie 40-45k funtów rocznie basic salary (pewnie w londynie ale załóżmy, że ogólnie na całą anglie) to przyzwoity pieniądz? Wychodzi ledwo 3.5k funtów miesięcznie i to pewnie brutto. Jak by się w Angli za tyle żyło? Przyzwoity poziom czy jednak średniak?
#emigracja #pracait
  • 24
Zalezy za ile wynajmniesz zakwaterowanie jesli dajmy to londyn powiedzmy 1000 1500 miesiecznie za pokoj czy studio (musisz sprawdzic sam w 12 placilem 800 na west hamie) plus 700 jedzenie. Nie tak zle. Tylko ze problem to jest lokalizacja. Londyn to tak ujowe miasto ze szok jak dla mnie alternatywna to kupno szybko skoter bo komunikacja czy metro to masakra scisk spoconych ludzi nie jest mily ochyda, plus wieczne korki
spokojnie tyle zarobisz w IT


@heartbrakerr: ~18k zł podstawy miesięcznie luzem jest standardem dla każdego, ech zapomniałem że jesteśmy na wykopie

Jak by się w Angli za tyle żyło?


@Karling: trzeba rozdzielić Londyn od reszty kraju, szczególnie jak chodzi o rynek nieruchomości. Sam za 500 funtów wynajmuje duże dwupoziomowe mieszkanie w nowym budownictwie z własnym miejscem parkingowym pod Liverpoolem, ale w Londynie to cena nawet nie za pokój, a za
Pracujesz w londynie idziesz do pracy masz 2 opcje robisz sobie jedzenie wtedy oczywiscie starczy albo jesz na miescie np lunch w jaime oliver co jest jest jakas super reustaracja kosztuje z 20 f
@ElijahBaley Za ta kase co mam moge nawet zmywac, nie wazne co robisz, wazne ile zarabiasz. W styczniu lece na dominikane podaj adres to pocztowke wysle. A ty jak tam w tym roku baltyk byl ?
@Karling: A odpowiadając koledze, za 40k rocznie (jakies 2600 na reke/mc) zyje sie w londynie wygodnie, ale bez szalu. Najgorzej jak jestes sam to mieszkanie, w londynie bardzo drogie. Reszta to juz grosze, zycie tu jest dosc tanie, bo pieniadz ma duza sile nabywcza.
@Karling: Nie będzie najgorzej, patrz jakie miasto. Bo uk to nie tylko Londyn. W dużych miastach drożej ale lepsze perspektywy np. Lepszej pracy.
W Polsce szczerze mówiąc, musisz mieć Ok 12k. Żeby osiągnąć stan 3500 gbp.
@Karling: To masz jakies £2500-2700 netto, srednio bym powiedzial. Jezeli jakas wiocha, to bedzie dobrze. Jezeli bedzie to londyn, to bardzo srednio. Ja za sam wynajem z rachunkami place jakies £1600 miesiecznie.
@Karling: już lepiej pracować gdzieś na południu gdzie jest ciepło i słonecznie niż w uk/irlandii. Koszta są wysokie, a przecież it obecnie daje legancka możliwość pracy remote, ja bym wyleciał na jakaś ciepła wyspę albo może Chorwacja/Hiszpania a prace ogarnął gdziekolwiek z zachodniej Europy