Wpis z mikrobloga

Zamawianie kuchni w #ikea w praktyce:
- zamawiasz usługę wymiarowania, czas oczekiwania 1-2 tygodnie,
- umawiasz się na projektowanie kuchni, czas oczekiwania też 1-2 tygodnie,
- masz projekt kuchni, myślisz, że teraz już z górki, nic bardziej mylnego,
- projektant sugeruje wymiarowanie sprawdzające, żeby potwierdzić, że projekt kuchni jest poprawny, czas oczekiwania ok. miesiąc w opcji w cenie lub 2 tygodnie za niemałą opłatą - swoją drogą po co pierwsze wymiarowanie jak i tak potem projekt nie jest pewny i trzeba mierzyć i sprawdzać ponownie, nieważne
- nie czekasz już, mierzysz i sprawdzasz sam, w między czasie robisz swój projekt, lepszy, bo ten od nich okazał się być kiepski,
- teraz już musi być z górki, wszystko masz, idziesz już tylko zamówić, w głowie już masz, że nie będziesz korzystać z opcji transportu, składania przez ikea itd., żeby nie czekać kolejnego pół roku na kuchnie,
- na miejscu okazuje się, że na zakup kuchni też trzeba się umówić, czas oczekiwania 2 tygodnie, tak, trzeba się umówić, żeby zrobić zakup kuchni lub wziąć numerek i poczekać kilka godzin na swoją kolejkę,
- właśnie siedzę w ikea i czekam na swój numerek, mają dzwonić, nie mogę za daleko odejść, bo czekają 10 minut i kolejka przepada.
W co ja się #!$%@? wpakowałem XD


#kuchnia #remontujzwykopem #gorzkiezale
karololo - Zamawianie kuchni w #ikea w praktyce:
- zamawiasz usługę wymiarowania, cz...

źródło: comment_1632239241fYweZkuXR1htUVj2aCVtgq.jpg

Pobierz
  • 93
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rafalski45: mój ojciec 5 lat ścigał typa co zrobił za duże meble do kuchni i się lodówka nie mieściła, a po wszystkim chował się w domu za żoną ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@karololo byłem w gda z własnym projektem. Pani na miejscu ogarnęła , pomogla, doradzila. Za pół godziny odebralem zamowienie z magazynu. Zlozylem sam. Może i krzywo ale sam i za 3k cala kuchnia :P
@karololo: Ja mam zgoła odmienne doświadczenie od ciebie:


- wymiarowanie zrobiłem z żoną sam bo nie ogarnialiśmy, po cholerę mielibyśmy kogoś ściągać do tak prostej czynności. Miarkę obsłużyć w miarę potrafimy, na grupie sąsiedzkiej na FB pożyczyłem nawet dalmierz laserowy. Jeśli ktoś ma jakiś bardzo skomplikowany układ kuchni to ok, dużo wcięć itp. Wtedy rozumiem. Ale wówczas to raczej kuchnia na wymiar ma najwięcej sensu a nie gotowiec z sieciówki.

-
@karololo: No ja w zasadzie wziąłem od nich po prostu meble i sprzęt do minimum ograniczając korzystanie z ich innych usług. I to jest chyba klucz bo z meblami sobie radzą ale z usługami z tym związanymi już niekoniecznie.
@MisiuMisiu zajebiste cena/jakość, płyta osiemnastka, prowadnice i szuflady blum, zamiast górnej poziomej deski w szafkach są metalowe ale nie stwarza to problemów, stabilne, mam 107kg i normalnie na nie wchodzę żeby okna umyć w kuchni ;) przy zakupie zmywarki do zabudowy trzeba wiedzieć że mają nietypową wysokość niż standardowe i pasuje bez przeróbek tylko zmywarka od Ikei ;) blat montowałem poza Ikea, a szafek nie montowałem do sciany
@karololo: To może ja podam dowód anegdotyczny na zajebistość Ikei z drugiego końca osi?

1. Robisz projekt samemu w domu, yolo, to nie takie trudne.
2. Idziesz do Ikei, w przypadku posiadania projektu konsultacja jest za darmo.
3. Spędzasz godzinę z projektantem na poprawkach (w ten sam dzień, bez umawiania i kolejek).
4. 50m obok załatwiasz raty (12 rat, 0 procent).
5. Za 15 min wracasz z umową.
6. Umawiasz transport