Wpis z mikrobloga

Zamawianie kuchni w #ikea w praktyce:
- zamawiasz usługę wymiarowania, czas oczekiwania 1-2 tygodnie,
- umawiasz się na projektowanie kuchni, czas oczekiwania też 1-2 tygodnie,
- masz projekt kuchni, myślisz, że teraz już z górki, nic bardziej mylnego,
- projektant sugeruje wymiarowanie sprawdzające, żeby potwierdzić, że projekt kuchni jest poprawny, czas oczekiwania ok. miesiąc w opcji w cenie lub 2 tygodnie za niemałą opłatą - swoją drogą po co pierwsze wymiarowanie jak i tak potem projekt nie jest pewny i trzeba mierzyć i sprawdzać ponownie, nieważne
- nie czekasz już, mierzysz i sprawdzasz sam, w między czasie robisz swój projekt, lepszy, bo ten od nich okazał się być kiepski,
- teraz już musi być z górki, wszystko masz, idziesz już tylko zamówić, w głowie już masz, że nie będziesz korzystać z opcji transportu, składania przez ikea itd., żeby nie czekać kolejnego pół roku na kuchnie,
- na miejscu okazuje się, że na zakup kuchni też trzeba się umówić, czas oczekiwania 2 tygodnie, tak, trzeba się umówić, żeby zrobić zakup kuchni lub wziąć numerek i poczekać kilka godzin na swoją kolejkę,
- właśnie siedzę w ikea i czekam na swój numerek, mają dzwonić, nie mogę za daleko odejść, bo czekają 10 minut i kolejka przepada.
W co ja się #!$%@? wpakowałem XD


#kuchnia #remontujzwykopem #gorzkiezale
karololo - Zamawianie kuchni w #ikea w praktyce:
- zamawiasz usługę wymiarowania, cz...

źródło: comment_1632239241fYweZkuXR1htUVj2aCVtgq.jpg

Pobierz
  • 93
@karololo typie, wygooglowujesz sobie kitchenplanner ikea, zakładasz konto, robisz sobie drina, poświęcasz jeden wieczór na projektowanie szafek i pomiary kuchni, generujesz niezbędne elementy do zamówienia, wygenerowany wykaz elementów przenosisz do koszyka Ikea, składasz zamówienie, wybierasz termin odbioru, robisz przelew, czekasz ~14 dni, jedziesz po gotowe i czekające palety z zamówieniem w magazynie Ikei xD
trzeba być amebą umysłową żeby nie ogarnąć mebli kuchennych z Ikei xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@karololo: chłopie, dobrze Ci radzę, jak bierzesz z Ikei to z montażem przez ich speców. Te nerwy i stracony czas przy składaniu tego nie jest warte kilku stówek. Składałem takie kuchnie przed paroma laty - to jest istny koszmar.
O 20 stamtąd wyszedłem i kobieta powiedziała, że mam 2h, żeby to opłacić i odebrać z magazynu. xD Wypożyczyłem na szybko dostawczaka z panka i czekam na towar teraz. Żarty się skończyły. XD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@karololo: Poszedłem dwa miesiące temu do Black Red White, wziąłem wizytówkę do jednego z pracowników, zadzwoniłem po kilku dniach i umówiłem się na pomiar pod koniec tygodnia i od razu umówiliśmy się za kilka dni na planowanie.
Planowanie trwało kilka godzin i od razu podpisałem umowę i wpłaciłem zaliczkę.
Pod koniec miesiąca mają mi przyjść z montażem.
@karololo: niestety, ale Ikea ma najlepszy stosunek price to value, więc po prostu oganiają się od klientów jak wściekli.

BTW: nie da się tego szpeju przez internet zamówić? Myśmy swoją kuchnię składali na takim programiku, nawet nie online - ściągało się exe na dysk i wychodził z tego wydruk elementów do zamówienia. Na bank musi być opcja zamów online - nawet mi się nie chce sprawdzać
@karololo: ja zwymiotowałem sam dziewczyna zrobiła projekt online z konsultantem koszt 50zl wszystko wyszczególnione co mamy kupic. Kupiłem za 30 min przygotowali 3 wózki mebli brakowało jednej rzeczy skręciłem meble dokupiłem rzecz w międzyczasie po dwóch tygodniach i tyle. Mi poszło szybko jestem zadowolony z jakości/ceny i funkcjonalności
@karololo: A było iść do stolarza jak koń teść, czas oczekiwani na realizacje na marzec 2023 ale miałbyś coś ładnego, fajnego doradzonego i ogólnie spoko robi. Porównanie stolarz-ikea zawsze wygrywa stolarz a cena wcale nie gorsza od tej sieciówki. A jak już chodzi o brw i resztę naszych bodziow to już lepiej szukać mebli na olx niż brać ten syf. Dla brw nawet specjalnie robią laminat cieńszy aby im się cena
@karololo: sektor usług budowlanych i remontowych spowodował, że w krótkim czasie nabyłem umiejętności wykończeniowca, elektryka, montera drzwi, wykonawcy posadzek betonowych, glazurnika oraz projektanta wnętrz z użyciem oprogramowania CAD. To doświadczenie prawdopodobnie spowoduje u ciebie podobny napływ nowych umiejętności ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@karololo: kurde ostatnio starsi zamówili drzwi na wymianę, wysłali źle i tak już 3 msc czekają na wymianę tych drzwi co wysłali na właściwe (dobrze że to nie były drzwi od kibla xddd) jutro mają zamontować. Trochę żałuję że mnie nie będzie bo ojciec będzie bluzgał jak zły o ile przyślą dobre tym razem xddd Także nie polecam firmy vrata xddd
@karololo: Jakiś absurd. Kupowałem kuchnię w Ikei 10 lat temu i to wyglądało tak, że sobie wyklikałem w komputerze w domu projekt, wydrukowałem listę, pojechałem, kupilem i przywiozłem moim kombiakiem na trzy razy. Jak teraz tak to wygląda, to nie ma sensu. W tyle czasu mi stolarz zrobi.