Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty #kopac #mining
Siemaneczko Mirki i Mirabelki. Zaskoczę pewnie teraz wszystkich.
Posiadam komputer stacjonarny PC ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Statystycznie więcej mnie nie ma w domu jak jestem dlatego też wpadłem na pomysł by z owego pudła zrobić amatorską koparkę.
Teraz pytanie czy jest tu ktoś kto kopie na własnym PC, bo mam w sumie kilka pytań takich jak:
opłacalność, jak wygląda z rachunkami za prąd no i główny nurt czyli z jakiego oprogramowania korzystacie
Czekam z niecierpliwością na jakiś odzew.
Pozdro :D
  • 27
@piotre-gie: Dziękuję za podesłanie platformy, właśnie robię obczajkę.
Czy wiesz może jaka jest różnica między twoją propozycją a programem nicecash? który jest wydajniejszy ew bezpieczniejszy dla komputera
@Witson: Podejrzewam, że zabawa z programem do kopania wiąże się z ustawieniami karty czy samym biosie. Pytanie czy typowy program do kopania będzie lepszy niż . HiveOS czy nicecash.
i jeszcze jedno czy po zainstalowaniu typowego programu do kopania komputer dalej będzie nadawał się do użytku codziennego (netflix, gry, wykop
@Frus: nicehash ma w sobie kilka dobrych programów do kopania i wybiera w danej chwili co kopac tak aby jak najwiecej zarobic i wypłaca Ci w btc, wymusza tez na grafice tak ustawienia żeby jak najwięcej kopała, masz tez wersje nicehash na linuxa, niby troche wiecej kopie ale tez wiecej pradu wtedy idzie bo wybiera wyzsze ustawnienia i nie ma afterburnera ktory ogranicza powerlimit, na jakiej grafice chcesz kopac?
ale to już pewnie jest całkowite przerobienie na koparkę i rezygnację z komputera jako źródła rozrywki


@Frus: tak, ale zainstaluj sobie go na jakims małym pendrive i z niego uruchamiaj tego linuxa np. na noc i sobie zobczysz jak to wyglada i jak chesz odpalac na linuxie to musisz miec app na telefon zeby do uruchomic
@Witson: Mam coś od nvidi po jakiejś tam ostatniej aktualizacji sterowników jednak z uwagi na słabe rozeznanie w dziedzinie kręcenia wydajności grafy czy procka nie chciałem zbytnio tam grzebać z uwagi na możliwość #!$%@? kompa gdy zrobi się to nieumiejętnie
@Frus: Z neta:

Ethash - 39Mh/s 125 Watts
RTX 2070 Ethash Mining Overclocks:

Core Voltage (VDD): N/A
Power Limit (%): ~72% or 125 (W)
Core Clock (CClock): -50
Memory Clock (MClock): +800 (for Windows) or 1600 (for Linux)
Fan Speed (%): 70% ± based on your temps.

w afterburnerze wszystko ustawisz będzie dobrze kopało i mało prądu żarło
@Witson: Co do tworzenia linuxowego pendraka to opcja w sumie fajna.(na pewno się doedukuje )
Czyżby to był trik na zachowanie pełnej funkcjonalności pc ?czy po przejściu z linuxa i trybu kopania z powrotem na system windows są odczuwalne jakieś zmiany typu spadek wydajności w grach???
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Frus: też mam palit ale 1060 6gb i powiem że średni, słaby producent wcześniej miałem GTX 770 4gb i sądzę że lepiej była wykonana jeśli chodzi o jakość