Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@SilverFizz: jako że umowa najmu i umowa najmu okazjonalnego są umowami nazwanymi, to w tym momencie podpisana umowa stanowi zwykłą umowę najmu. Zatem najemca może żądać wydania lokalu zgodnie z jej zapisami.

Się nagle wynajmującemu przypomniało xD

Pytanie czy w ogóle była mowa o najmie okazjonalnym? Bo jest tak, i nawet jesli umowa nie jest wystarczająco precyzyjnie zatytułowana, to tak - oświadczenie od najemcy można załatwić później, czyli po podpisaniu samej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@SilverFizz: jako że ustalenia ustne są również ważne, to w mojej ocenie można uznać, że nie doszło do skutecznego zawarcia umowy, bowiem najemca nie wywiązał się z obowiązków i nie zostały spełnione warunki, o których mowa w ustawie o ochronie praw lokatorów, w części opisujacej najem okazjonalny.
  • Odpowiedz
@staryhaliny: w tej sytuacji tylko wynajmujący może uznać, że nie doszło do skutecznego zawarcia umowy, czy najemca również? bowiem co w przypadku, gdy wynajmujący stwierdzi, że trudno - niech już będzie bez notariusza?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SilverFizz: nie wiem, może pogadaj z wynajmującym ¯\(ツ)_/¯

Zadajesz pytanie trochę jakbyś pytał o to, co się stanie kiedy ktoś wystawi Ci fakturę proforma, Ty jej nie zaplcisz i co wtedy ma zrobić sprzedawca? Wydać Ci towar i ufać że zapłacisz, czy jednak anulować całą transakcję?

Otóż wynajmujący jeśli zobaczy, że już na tym etapie jesteś nieslowny i lecisz w kule, to najzwyczajniej w świecie nie wyda Ci lokalu i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SilverFizz:

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że brak przedłożenia przez najemcę tego oświadczenia, nie skutkuje nieważnością umowy najmu okazjonalnego i nie powoduje także jej bezskuteczności. Zawarta umowa najmu okazjonalnego nadal obowiązuje, nie zapewnia jednak wynajmującemu uprawnienia do szybkiej eksmisji najemcy z wynajmowanego lokalu, co dla wielu jest istotą tejże umowy.

Jeżeli więc wyrażamy zgodę na późniejsze niż w dniu zawarcia umowy, doręczenie nam przez najemcę oświadczenia o poddaniu się egzekucji, to
  • Odpowiedz
@staryhaliny: dziękuję! Na jednej z grup prawnych znalazłem coś takiego, prawda to? Jakie są szanse na pozytywne dla wynajmującego rozpatrzenie?

Właściciel może wystąpić do sądu o ustalenie obowiązku istnienia złożenia oświadczenia o dobrowolnym poddaniu się egzekucji. Jeśli sąd się przychyli to będzie możliwa szybsza eksmisja.
  • Odpowiedz