Wpis z mikrobloga

Czy mógłby mi ktoś podesłać link do tutoriala opisujący ten fragment mechanizmu lub wytłumaczyć działanie panelu #ublockorgin na jakiejś stronie internetowej w trybie zaawansowanym? od jakiegoś już dłuższego czasu w kolumnach po lewej stronie mam wyłącznie pola które mogę zaznaczyć jako ciemno szare lub czerwone, zniknął kolor zielony. Są tez minusy i plusy. Jeśli otwieram stronę np. https://shopee.pl/ i po jej załadowaniu mam czysty ekran, to jak sprawdzić która reguła, fragment zablokowała witrynę oraz jak oznaczać kolorami kolumny ?

Dziekuję za wszelie wskazówki.

#ublock #adblock #firefox
yozz84 - Czy mógłby mi ktoś podesłać link do tutoriala opisujący ten fragment mechani...

źródło: comment_1632141204TLzUx3KvrGPDCXCeh8bncE.jpg

Pobierz
  • 5
@#!$%@?: Dziękuję szczególnie za pierwszy link, ogarne na spokojnie po pracy. Widziałem juz kilka tutoriali ale wszędzie opisy były po macoszemu a github jest dla mnie jakoś mało czytelny.
@yozz84: minusy i plusy to ilość połączeń sieciowych zablokowanych i nie. 1 plus to poniżej 10 połączeń, 2 to poniżej 100, 3 to więcej. Zielony został ukryty, bo on zezwala bezwarunkowo na połączenie nawet jak istnieją jakieś filtry w listach filtrów które to połączenie blokują. Czerwony blokuje kompletnie, a szary wyłącza blokowanie/zezwalanie (czerwony/zielony) które jest niżej w hierarchii - jest globalne (z lewej) lub ma mniejszy priorytet (wyżej w tabelce). No