Wpis z mikrobloga

@Sarza01:przeciez kupujac mieszkanie inwestycyjne (pod wynajem) nie trzeba na nim co miesiac zarabiac, i tak bede w ch... na plus jak mi ktos wynajmnie nawet za 80% raty kredytu. Po prostu zyskam za 20lat jak mieszkanie zostanie splacone:) Problem to maja ci ,ktorzy nakupili po10 mieszkan i chca na tym zarabiac co miesiac:)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@programista15k_lamusy: jak masz 500k na mieszkanie w dużymi mieście i 20 lat żeby ten hajs tam utopić to gratuluję.
Ale mało kto podchodzi w ten sposób do inwestycji że zamraża na 20 lat pół banki i później dopiero to spienięża. To nie jest efektywna inwestycja.

Tu masz komentarz z wyżej bo widzę że nie czytałeś.

jeszcze tylko dam taki przykład. Załużmy ze kupiłeś teraz mieszkanie. Jesteś pechowcem więc okazuje się
  • Odpowiedz
@Sarza01: czemu mam wydawac 500k? wklad wlasny np 30% a reszte kredyt, rate bedzie splacal najemca, nawet moze placic mniej niz wyniesie rata .. i tak bede do przodu ( ͡° ͜ʖ ͡°) liczyc umiem
  • Odpowiedz
@Sarza01: ale ja nie pisze o braniu 10 nieruchomosci tylko jedną typowo inwestycyjna, kalkuluje nastepująco: mam 150k na wklad wlasny, biore kredo na reszte (max 400k) ,wynajmuje komus znajomemu nawet ponizej kosztow raty (moge nawet doplacac np 500zl miesiecznie,w kilka godzin tyle zarabiam) ,nawet jak spadnie cena o te 30% to mnie to nie interesuje, dla mnie liczy sie fakt ze po 25latach bedzie moje , a czy wtedy bedzie
  • Odpowiedz
a czy wtedy bedzie warte 400k czy milion to nic nie zmieni bo i tak wyjde na +. Czy to jest zrozumiale?


@programista15k_lamusy: Warunki rynkowe, kredytowe, czy nawet zawodowe nie będą stałe przez 25 lat, czy to jest zrozumiałe? Kupuj, taniej nie będzie. Już nic nie musisz pisać.
  • Odpowiedz
@Sarza01: Inwestowac w skali 100 lat?! Reptalianin? Mason? Posiadł niesmiertelnosc?
Buffet 71lat gra na gieldzie i jedyne co z tego ma to satysfakcja z zachwytow mlodej gawiedzi myslacej ze sie od niego czegos nauczy w czasie tych jego publicznych wywodow. To próżniak. Powinien przestac pracowac w wieku 40 lat albo i wczesniej
  • Odpowiedz