Wpis z mikrobloga

@Docnt: dla mnie szok, co kierujący ma w głowie, żeby jechać pod prąd, lewym pasem, z taką prędkością... rozumiem wszystko, szeryfowanie, jazdę na zderzaku, wszystko, ale to jest po prostu poziom wyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°) zapewne przegapienie zjazdu jest jednym z częstszych powodów, ale jak można uznać pomysł jazdy pod prąd za odpowiedni (ʘʘ)
@96431e9dfa1a78af1aadcfcc744e7548: szeryfowanie to poniekąd potrzeba wyższości, przekonanie, że "ja wiem lepiej", czasami frustracja spowodowana korkiem, a jazda na zderzaku to klasyczna bitwa osób śmigających powyżej 140km/h oraz stanowczych "140km/h is the limit" ( ͡° ͜ʖ ͡°), w mieście też tak działa, tylko prędkości nieco inne
to chyba było to jednak celowe


@Docnt: Właśnie tego totalnie nie rozumiem, co innego jakby robił to nieświadomie, ale stwarzanie takiego zagrożenia z pełną świadomością to jakaś abstrakcja dla mnie. Nie wierzę, że nie zauważył, że jedzie pod prąd.

@stoicki: Dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Aczkolwiek jazdy na zderzaku nadal nie rozumiem XD Już mogliby jechać w normalnej odległości i mrugać długimi - przynajmniej nie jest
@96431e9dfa1a78af1aadcfcc744e7548: jazdą na zderzaku po części wymusza się zwiększenie prędkości poprzedzającego - oczywiście nie zawsze, ale wielu kierowców ulega temu, że ktoś jest centymetry za nimi i zaczynają jechać szybciej. z drugiej strony - często zdarza się też, że kierujący (ten z przodu :D) depnie "z przyczyn losowych" na hamulec, żeby ten z tyłu trochę się jednak odsunął.
a i jeszcze jedna moja myśl - gdyby mrugali z daleka, to nie
@mar111cin: do przewidzenia… babka nie ogarnia, że w ogóle taka droga może istnieć.
Niestety w PL brakuje edukacji dla kogoś kto zrobił prawko 30-40 lat temu. Jeśli jakimś cudem ma prawko terminowe to jedyne co taką osobę czeka to wywalenie kasy na nowy plastik i okulistę który ma na wszystko wywalone.

Wystarczyłoby np. co 3-5 lat zrobić dla ludzi którzy mają prawko ponad 20 lat jakiś kurs z obowiązkową obecnością ale