Wpis z mikrobloga

Ukraina - pojawiają sie świadkowie, którzy twierdzą, że to nie UPA i Ukraincy zabijali Polaków, ale NKWD, Niemcy i sami Polacy na służbie niemieckiej (np. zbrodnia w Hicie Pienieckiej). Zeznania są zbierane i wydawane w ksiażce lub filmie aby rozwodnić odpowiedzialnośc ukraińskich nacjonalistów.
Polska - pojawiają się świadkowie twierdzacy , że to nie Polacy mordowali w Jedwabnem ale Niemcy. Cudownie odnalezieniu świadkowie pojawiają się w książce i filmie, które mają za zadanie podważyć odpowiedzialnośc polskich mieszkańców.
Rosja- Pojawiaj się świadkowie którzy twierdzą, że to Niemcy a nie NKWD mordowały w Katyniu. Pojawiają się żądania ekshumacji, którą pdobno blokuje Polska bojaca sie podważenia jej wersji. Wydawane sa ksiażki i filmy z ich relacjami - cel chyba wiadomy.

Człowiek, który potrafi patrzec na to analizujac to bez emocji widzi, że to sa bliźniacze mentalnosci, zachowania i sposoby wybielania zbrodni.
Ciekawe, że można tych podobieństw doszukać sie u nacjonalistów i komunistów.

#ukraina #jedwabne #historia #neuropa #4konserwy #bekazprawakow
  • 68
  • Odpowiedz
Jedwabnem ale Niemcy


@szurszur: ekshumacja i możemy rozmawiać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Analizując twój wpis bez emocji mogę powiedzieć, że wynagrodzenie otrzymujesz w kopiejkach.
  • Odpowiedz
ekshumacja i możemy rozmawiać


@qluch: czyli mówisz to samo co negcjonisci katynscy - a mnie zarzucasz wynagordzenie w kopiejkach.
trzeba byc naprawde odcietym od swiata aby liczyc na to, ze ekshumacja oczysci Polaków. Nigdy jeszcze nie widziałem aby ktoś napisał jak niby miałoby sie to stać.
Ekshumacja moze dac tylko pomniejszenie liczby ofiar (ale przeciez nawet Gross dopuszcza, że jest ich mniej niż napisał w ksiażce). A w zamian swiaotwe
  • Odpowiedz
@kacpervfr: a co konkretnie masz na mysli mowiac o otoczce? zdaje sie, że jeszcze przed rozpoczeciem prac było ustalone, że nie bedzie ekshumacji tylko zdjecie czesci ziemi i ogledziny. Potem wymyslono wersje, że zakazano jej gdy znaleziono dowody uniewinniajace Polaków.
  • Odpowiedz
@qluch: Prawda jest taka, że mordowali Polacy i ekshumacja tylko zaszkodzi, bo nas nie wybieli, a tylko spowoduje pryzpomnienie o mordach na Żydach. A i tak mieliśmy szczescie, że pierwszy raz sprawa wyszła jeszcze przed upowszechnieniem internetu na obecna skalę.
  • Odpowiedz
@szurszur: Jako Polacy nie mamy nic do ukrycia a prawda sama się obroni. Jeżeli ekshumacja ma komuś zaszkodzić o państwu Izrael czy poetom jak Gross.

Nie zależy nam na ukrywaniu czegokolwiek. Każda zbrodnia powinna wyjść na jaw. Należy nagłaśniać pogromy wszystkich Polaków, niezależnie od wyznania.
  • Odpowiedz
  • 12
@qluch Przecież on broni żydowskiego zakazu ekshumacji, bo to ma niby zaszkodzić Polsce, bo prawda wg niego już i tak została ustalona.
  • Odpowiedz
@szurszur: też jestem ciekaw, w każdym razie taki rzeczy nie należy zamiatać pod dywan a mordy na Polakach wyznania innego niż katolickie należy tak samo nagłaśniać i potępiać.
  • Odpowiedz
  • 2
@szurszur Wyciągasz sobie słowa Korwina, gdy ci pasuje, a gdy nie, to to robisz wpis szkalujący.

Natomiast mnie nie obchodzi co kto mówi. A tylko fakty.
  • Odpowiedz
@szurszur: Bierzemy to na klatę, nie ma co ukrywać takiej tragedii w której zginęli Polscy obywatele podczas wojny.
Takie tematy trzeba nagłaśniać, czemu chcesz to zamiatać pod dywan?
  • Odpowiedz