Wpis z mikrobloga

Ukraina - pojawiają sie świadkowie, którzy twierdzą, że to nie UPA i Ukraincy zabijali Polaków, ale NKWD, Niemcy i sami Polacy na służbie niemieckiej (np. zbrodnia w Hicie Pienieckiej). Zeznania są zbierane i wydawane w ksiażce lub filmie aby rozwodnić odpowiedzialnośc ukraińskich nacjonalistów.
Polska - pojawiają się świadkowie twierdzacy , że to nie Polacy mordowali w Jedwabnem ale Niemcy. Cudownie odnalezieniu świadkowie pojawiają się w książce i filmie, które mają za zadanie podważyć odpowiedzialnośc polskich mieszkańców.
Rosja- Pojawiaj się świadkowie którzy twierdzą, że to Niemcy a nie NKWD mordowały w Katyniu. Pojawiają się żądania ekshumacji, którą pdobno blokuje Polska bojaca sie podważenia jej wersji. Wydawane sa ksiażki i filmy z ich relacjami - cel chyba wiadomy.

Człowiek, który potrafi patrzec na to analizujac to bez emocji widzi, że to sa bliźniacze mentalnosci, zachowania i sposoby wybielania zbrodni.
Ciekawe, że można tych podobieństw doszukać sie u nacjonalistów i komunistów.

#ukraina #jedwabne #historia #neuropa #4konserwy #bekazprawakow
  • 68
@szurszur Nie rozumiesz, Polska jest Chrystusem narodów, wybranym przez samą Maryję Panne Przenajświętszą Królową Polski, męczennikiem umęczonym przez wszystkie sąsiadujące narody, który wydał na świat najświętszego z świętych, ojca świętego Jana Pawła II, patrona rodzin. Więc niemożliwe, żeby Polacy popełnili kiedykolwiek jakąkolwiek zbrodnie.
Przedstawiciele czyli kto? Państwo Izrael? Czemu to sprawa międzynarodowa?

Nie mam nic przeciwko międzynarodowej komisji, skoro jesteśmy winni to trzeba brać na klatę a nie udawać że niczego nie było.


@rybak17: Żyjesz pod lodem? Nie masz dostpeu do mediów?
Wzielismy na klate przecież.

Sprawa się wyjaśni to skończy im się amunicja.


@rybak17: W jaki spósb sie skoczny? Co to za bzdury. Przeciez inne sprawy nawet nie sa nagłosnione.
@szurszur: No to w czym masz dalej problem bo ja nie mam? Jakie inne sprawy i czemu mają nie być nagłośnione?
Podczas wojny Polacy mordowali Polaków, nasze Państwo nie funkcjonowało i miało już nie istnieć.
@szurszur: Ja już napisałem że nie tylko się liczą interesy, nie róbmy ze zbrodni przedsiębiorstwa. Było gówno śledztwo za czasów Stalina i kolejne w latach 2000–2004.
Pytanie tylko komu zależy aby sprawy nie nagłaśniać i nie wyjaśniać.

Nie mamy interesu na ukrywaniu zbrodni

Co możemy stracić?

Nic
@rybak17: Sprawa jest nagłosniona i jest znana. Co mozemy stracic już pisałem i każdy kto widział burze po ustawie IPN chyba wie jakie to może mieć skutki.
Co zyskalismy na zaprzeczaniu niektórych srodowisk przez lata, akcjom zmierzajacym do odebrania odznaczen Grossowi lub checiach postawienia pod sad innych historyków? Nic pozytywnego poza tym, że swiaotwe media pisały o tym, że Polacy mordowali Zydów. To co proponujesz bedzie skutkowało tym samym.
@szurszur: Ja nie wiem, wyjaśnisz mi te skutki?

A czy ja pisałem że mamy zaprzeczać jakimś środowiskom?
Raz że nie mamy wpływu na światowe media dwa to jeżeli Państwo Polskie mordowało swoje mniejszości religijne to mają prawo to nagłaśniać.

Światowe media to forma straszaka?
I tak piszą tak od dawna


@rybak17: na poczytnych stronach pisza głownie wtedy gdy chcemy osadzić Grossa, albo polska minister nie chce przyznać, że to Polacy mrodowali w Jedwabnem i kluczy aby nie narazic sie wyborcom czy po aferze z IPN.
Jakies wywiady Grossa trafiaja głownie na mniej popularne strony branżowe. Sledze tag polska na szeregu protali zagranicznych i widze kiedy temat wypływa na głowne storny. generuje go bardziej polska prawica.
@szurszur:

Swiat wie o Jedwabnem tymczasem ekshumacja moze być podstawa do naglosnienia dziesiatek innych mordów o których nie ma tak szerokiej wiedzy. Chcesz tego? Uważasz, że to bedzie korzystne?


Korzystne? Mordowali ludzi, a ty się zastanawiasz czy ujawnianie tego będzie korzystne? Jesteś socjopatą.
@szurszur: Tak czy inaczej ta kampania trwa od lat i nie mamy na to wpływu. Chowanie głowy w piasek to też dawanie pocisków.

Kto chciałby pomagac mordercom Żydów.


A jakie to ma obecnie znacznie? Niemcom i Austriakom ktoś nie pomaga bo mordowali Polaków, Żydów, Cyganów?
@szurszur: Pora przestać przejmować się państwem Izrael. Nigdy nie byli naszym przyjacielem czy sojusznikiem. Są daleko i nie są nam do niczego potrzebni. Dlaczego mamy nimi się przejmować?
Nie reprezentują też naszych obywateli ani wszystkich wyznawców Judaizmu na świecie.
Tak czy inaczej ta kampania trwa od lat i nie mamy na to wpływu. Chowanie głowy w piasek to też dawanie pocisków.


@rybak17: Nie to własnie to co proponują negacjoniscito dawanie im pocisków znacznie wiekszego kalibru.

A jakie to ma obecnie znacznie? Niemcom i Austriakom ktoś nie pomaga bo mordowali Polaków, Żydów, Cyganów?


@rybak17: O Austrikach mało kto wie, a Niemcy pomimo to róznymi sposobami i tak sa jednym z
@szurszur: To my straciliśmy około 3 miliony Polskich Żydów, naszych obywateli. Jako Państwo jesteśmy poszkodowani.

O Austrikach mało kto wie, a Niemcy pomimo to róznymi sposobami i tak sa jednym z bardziej lubianych nacji świata. Dlatego im to nie zaszkodzi jak nam.


Nam też nie zaszkodzi

dawąłes ogłoszenia w gazecie aby to opisywac?


A czy to jak chce wykupić okładki w największych gazetach z tytułem "Polka mordowała Żydów w Jedwabnem?
"?
Pora przestać przejmować się państwem Izrael. Nigdy nie byli naszym przyjacielem czy sojusznikiem. Są daleko i nie są nam do niczego potrzebni. Dlaczego mamy nimi się przejmować?


@rybak17: Nie chodzi tylko o Izrael co już udowodniłem wyżej - działaj tęz organizacje i wpływy w innych krajach. Przykąłdowo gdy Izrael atakuje Ukriane za nacjonalistów to oni mgoa to ignrowac dopóki robi to sam Izrael i ogranicza sie do formalnych protestów.
Ale gdy
Nam też nie zaszkodzi


@rybak17: Zaszkodzi już podawąłem konkretne przykłady.

Jak ktoś chce Cię obsmarować to i tak znajdzie do tego powody. Nie ma co się przejmować, robić swoje


@rybak17: Kłopot w tym, że to ''swoje'' oznacza prowokowanie kolejnych ataków na znacznie wieksza skale. Już zrobiono ''swoje'' z ustawa iPN. Po co nastpeowac na te same grabie nie wiem. Chyba tylko aby zaszkodzić Polsce, albo z głupoty.
@szurszur:

Zaszkodzi już podawąłem konkretne przykłady.


Podałeś jakieś przykłady z przeszłości niemające odniesienia do dzisiejszych realiów. Żydzi też mordowali Żydów i żadne przykrości ich nie spotykają.

Kłopot w tym, że to ''swoje'' oznacza prowokowanie kolejnych ataków na znacznie wieksza skale. Już zrobiono ''swoje'' z ustawa iPN. Po co nastpeowac na te same grabie nie wiem. Chyba tylko aby zaszkodzić Polsce, albo z głupoty.


Czyli ktoś na nas pluje i mamy dalej