Wpis z mikrobloga

Chcecie zobaczyć jak to jest funkcjonować w kraju gdzie mamy rynek pracownika? Po lekarzach przyszedł czas na oferty dla listonoszy/kurierów. Niemiecka poczta oferuje 2300€/ brutto na start i pomoc w przeprowadzce, w porownaniu do zarobków listonosza w polsce na poziomie 650€/brutto (2950zł/brutto) jest to bardzo kusząca oferta szczególnie polączona z moim wczorajszym wpisem:

https://www.wykop.pl/wpis/60484655/https-innpoland-pl-amp-171473-spoldzielnie-w-niemc/

Żrodlo:

https://polskiobserwator.de/praca/praca-w-niemczech-deutsche-post-walczy-o-polskich-pracownikow/

#niemcy #ciekawostkizniemiec #praca #poczta #pocztapolska #deutschepost #godnezycie #listonosz #kurier
f.....k - Chcecie zobaczyć jak to jest funkcjonować w kraju gdzie mamy rynek pracowni...

źródło: comment_1631947853ZXavoGyTGM83DymykfEkb4.jpg

Pobierz
  • 156
  • Odpowiedz
@loczyn: Nie mówię, że u nas jest niebezpiecznie przecież. Tak na poważnie to można brać najcięższe przestępstwa tylko bo chyba każdy wie jak działa policja w Polsce i ile fikołków zrobią żeby odstąpić od zgłaszania np kradzieży roweru ¯_(ツ)_/¯


@su1ik: Myslisz ze w UK wezma zgloszenie i znajda rower? Tam sa w stanie przy policji cie z roweru zrzucic i tyle go widzieli
  • Odpowiedz
@fajnypierozek: daj spokój. Prawakom z wykopu nie przemówisz do rozumu. Ile to ja się już nasłuchałem od nich, że Londyn to niesamowicie niebezpieczne miasto no strach po bułki do sklepu iść. A tymczasem mieszkam tu już ponad 5 lat i czuję się o wiele bezpieczniej niż jak mieszkałem w Polsce XDDD
  • Odpowiedz
: daj spokój. Prawakom z wykopu nie przemówisz do rozumu


@majkkali: wiem XD

Mam podobnie jak Ty, tylko DE here 10+ lat. Najniebezpieczniejsza sytuacja jaka mnie tu spotkała to proba kradzieży roweru przez polskich sebixow pod Aldikiem xD

A mieszkalismy na początku, jak to przeważnie bywa u początkujących emigrantów, w bardzo tanich mieszkaniach i dzielnicach.
  • Odpowiedz
pokaż mi niebezpiecznie dzielnice w Polsce bo ja od paru lat nie zauważyłem


@JuneJohn: To prawda, że jest w #!$%@? bezpieczniej niż jakieś 15 lat temu, ale nie udawajmy, że nie ma w PL nieciekawych dzielnic.

tak z moich rewirów to polecam Szopienice w Katowicach, Bytom (prawie cały xD) i chorzowskie Batory.

Poza tym większość mniejszych miast w Łódzkim ma przynajmniej jedną - dwie bardzo niebezpieczne ulice. Wiadomo, że strzelalin
  • Odpowiedz
@zdzislawek: Jak tylko skończy się świrowanie z epidemią to Niemcy będą potrzebować wszystkich którzy coś potrafią. Wtedy wpompują masę pieniędzy w gospodarkę, napędzą inwestycje i uciekną całej Europie.
  • Odpowiedz
@antypatol: @zielonzielon: @Klopsztanga: @Donmaslanoz14: @wladca_morii: tak, wiem że są dalej w Polsce dzielnice mniej bezpieczne od innych ale wy chyba nie pamiętacie co było 15-20 lat temu. Były dzielnice do których po prostu nie mogłeś wejść i wyjść z pełnymi kieszeniami lub wszystkimi zębami. Takie "no go zone" w czasach gdy tego słowa się jeszcze nie używało.
Tak, nie tak dawno mieszkałem
  • Odpowiedz
@JuneJohn: Nie no. Napisałem że 15 lat temu była gigantyczna różnica pod względem bezpieczeństwa, natomiast mimo to uważam, że twierdzenie iż niebezpiecznych dzielnic w Polsce nie ma jest po prostu przesadzone.

Napisałeś "pokaż mi niebezpiecznie dzielnice w Polsce bo ja od paru lat nie zauważyłem" i napisałem ja, ze się z tym nie zgadzam. Natomiast co do tego, że Polska 15 lat temu to inny świat to przyznaję rację.

Też
  • Odpowiedz