Wpis z mikrobloga

Konfederacja najczęściej wstrzymuje się bądź w ogóle nie przychodzi na głosowanie w Sejmie, spośród wszystkich klubów i kół.

Komentarz autora obliczeń:

Cel: Określenie która partia najczęściej nie głosuje lub wstrzymuje się podczas głosowań w Sejmie.

Metodyka: Dane ściągnięte ze strony sejmowej. Podliczane są wszystkie głosowania, także te o poprawki, lecz z wyłączeniem około pięciu takich, które miały inny tryb. Podział na koła i kluby według obecnych przynależności. Wzięte pod uwagę wymiany polityków spowodowane zrzeknięciem się pozycji, śmierci itd.

Dwie metody określania stanowiska partii w głosowaniu. Pierwsza zakłada, że wstrzymań/nieobecności musi być więcej od głosów za i głosów przeciw oddzielnie, aby głosowanie określić jako wstrzymanie/nieobecność. Druga metoda wymaga, by wstrzymań/nieobecności było więcej od sumy przeciw/za.

Wniosek: Bardzo łatwo narzucić narrację "X/Y/Z partia najczęściej głosuje tak jak PiS", gdy samemu się nie przychodzi, taktycznie wyjmuje kartę do głosowania lub nawet nie wie się o co chodzi w głosowaniu (ergo wstrzymuje).

Wszelkie uwagi, najlepiej w ramach propozycji zmian lub addycji, mile widziane. Statystykę miałem na studiach dziesięć lat temu i ją prawie uwaliłem.


https://www.reddit.com/r/Polska/comments/ppj6ik/konfederacja_najcz%C4%99%C5%9Bciej_wstrzymuje_si%C4%99_lub_w

#polityka #neuropa #4konserwy #bekazprawakow #konfederacja #bekazkonfederacji
lewoprawo - Konfederacja najczęściej wstrzymuje się bądź w ogóle nie przychodzi na gł...

źródło: comment_1631856009hRwjwYs3SWEUkUhSLZeehT.jpg

Pobierz
  • 6
@lewoprawo: Będąc posłem możesz głosować za/przeciw/wstrzymać się lub nie głosować. A ocenia wyborca.
Konfederację wyborcy oceniają coraz lepiej. Czasem wybór za jest zły i przeciw tez jest zły. Lepiej się wtedy wstrzymać.
O co chodzi? ¯_(ツ)_/¯