Wpis z mikrobloga

@jmuhha: Klin pod koło. Butelkę wody, rękawice robocze np do zmiany koła. Papier toalrotwy, jakaś szmatkę, reklamówki np jak ktoś będzie musiał haftować ^^
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jmuhha: ciezko wszystko wypisywac ale w skrocie

- czywiscie pelen komplet typowo samochodowy, gasnica, apteczka, zarowki, linka holownicza, plyny itd. podstawowe klucze zeby np wyciagnac akumulator (ostatnio kupilem maly kompresor pod zapalniczke) (nie woze rzeczy do pielegnacji auta jak niektorzy)

- zapasowy zestaw ciuchow

- wszystko zeby przetrwac noc w aucie, koc, turystyczny zestaw do zagotowania wody, zapas wody, dwa gotowe posilki

- pila skladana
@jmuhha:
- okulary
- latarka
- ładowarka do telefonu + uchwyt
- maseczki
- jakiś baton, orzeczki na mały głód jak nie chcesz stawać w trasie
- woda ale świeża przed dłuższą drogą, nie taka półroczna z samochodu
- ścierka z mikrofibry albo mokre ściereczki do szyb, przydadzą się do brudnych lusterek
- torba na zakupy
- żarówki jak masz zwykłe żarnikowe
- kable rozruchowe
- koc
- jakiś multitool awaryjnie
@jmuhha: dalsza część niezbędnego wyposażenia :

- namiot wojskowy
- kanister z co najmniej 20 litrami paliwa
- wojskowe racje żywnościowe na co najmniej miesiąc
- zestaw małego chirurga
- pieluchy ubranka dla dziecka gdybyście byli uwięzieni w samochodzie przez ponad 9 miesięcy i zdazylibyscie począć dziecko i je urodzić
- karabin maszynowy gdyby wybuchła wojna
- kilogram gwoździ żeby zbudować schronienie

Oczywiście jest to tylko ułamek niezbędnych rzeczy bo w
@jmuhha: W bagażniku mam saparkę, parasolkę, pompkę do kół, saszetkę z jakimiś podstawowymi śrubokrętami, kluczami, kombinerki, izolacja, trytytki, wd40, itp. Apteczkę + małą saszetkę z drobiazgami do apteczki typu koc nrc, plastry, rękawiczki, spirytus salicylowy. Rolka papieru kuchennego. Ajax do szyb. Dwie kamizelki odblaskowe. Mapę papierową (pewnie z lat 90 xD ale jak jest to niech leży tam w kole). No i jakieś ze 2-3 duże torby żyłkowe i szmaciane na
@jmuhha: Nie wiem, tak wrzuciłem parę lat temu i jeździ. Czy się przydała? Z 5x tak. Na parkingu pod kołami zrobił się lód i nie mogłem wyjechać, saperka wszystko obkopałem i git. Innym razem po parkingu przejechała odśnieżarka i zgarnęła wszystko do boku gdzie auta stały równolegle do drogi. I był taki wał ze śniegu. Po co taranować to autem jak jest saperka.
Gdybym zakopał się w błocie też bym sobie
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cucaracha: @zurawinazmusztarda:

1. normalna sytuacja na A4, w tamtym roku najdluzej stalem na zablokowanej autostradzie jakos miedzy 13:00 a 17:30 czyli 4,5 godz. tyle trwalo usuwanie karambolu, co by bylo gdyby to zdarzylo sie w zimna noc i trwalo z 1,5 godz. dluzej? praktycznie cala noc spedzona w aucie.. to jest realna sytuacja.

2. jedziesz sobie swietnym skrotem google, mega waskim zalanym asfaltem polniakiem tzw. schetynowka i nagle wieksza gałąź
@jmuhha: co wożę w aucie
- 2 mapy
- długopis
- zeszyt
- koło zapasowe
- baniak wody demineral
- baniak płynu do spryskiwaczy
- baniak oleju
- mała walizka z narzędziami (dziad jestem straszny, wole sam naprawić niż dać debilowi i zapłacić 2x)
- lewarek + klucz od kół
- saperka
- ręczniki papierowe
- ducktape
- trytytki

tak, mam pół bagażnika #!$%@? szpejem ale nooo ( ͡° ͜