Wpis z mikrobloga

Ludziska kto ma w swoim aparacie telefonicznym 120Hz? Potrzebuję opinii czy jest to taki must have i serio widać na tyle różnicę, że warto dopłacać do takiego modelu.

#android
  • 22
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@exyvL: Taka różnica jak zamiast kupna FHD, kupno tv 4k 50 cali i oglądanie go z 4 metrów, czyli żadna, a jaranie się parametrami ekranu, który zobaczysz tylko na wykresach zapewne bezcenne.
@exyvL: nie pruje się tylko też poważnie zadaje pytanie xd

Oprócz jakiejs specyficznej pracy na telefonie to nie widzę po co komukolwiek 120hz. Zresztą podejrzewam że wtedy takiej pracy wgl by sie nie wykonywało na telefonie

O ile wgl pakują takie wyświetlacze bo nawet nie jestem pewien
@exyvL: imho nie ma sensu. Jak nie jesteś jakimś zapalonym mobilnym graczem to kupując ten aparat ze 120hz będziesz to wyłączał bo to żre szybciej baterie. A co ci z tego że skrolowanko jakieś płynniejsze będzie jak ci telefon padnie szybciej. Dobry bajer ale mało praktyczny.
@sime0ne: poza tym większość gierek "aaa" na telefonach nawet pewnie nie powącha więcej niż 60 klatek więc o czym mowa... już nie wspominając że rynek gier na Androida to morze gówna. Po co tu 120hz, czemu to ma służyć ¯\_(ツ)_/¯
@exyvL: 60 - 90 Hz widać. 90 - 120 Hz niekoniecznie. Oglądane na Moto G 5G Plus, Poco X3 Pro, Poco F3 i Realme X3 SuperZoom. 144 Hz nie miałem w rękach, ale to już imo sztuka dla sztuki.
@zpue: Najgorsze, że nie miałem z takim do czynienia i nie wiem co sądzić
@Czlowiek_Finn_i_pies_Jake: czyli mówisz, że warto dopłacić 2000 PLN?
@BorysKafarov: no w nowych androidach masz 90/120Hz, a ja stoję przed wyborem nowego iPhona 13 Pro który dopiero dostał 120Hz, a między zwykłym iPhonem 13 masz różnicę 1000zł, ale ja bym brał wtedy iPhona 12 bo nie ma dużej różnicy między nimi, a to już oszczędność 2000zł
@exyvL: daj sobie spokój, nie ma to najmniejszego sensu, żadne media ci nie będą chodziły w tylu klatkach (w sensie filmy seriale itd - bo nie są w tylu nagrywane), grac mówisz że nie grasz a i tak żadna gra 3d na telefonie tyle wyciągnie a do pracy tego nie potrzebujesz żeby oglądać jakieś specyficzne materiały w najlepszej plynnosci. Zostają ci pierdoły typu przewijanie tekstu które też nie ma znaczenia bo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@exyvL: Gdyby ta doplata wiązała się z kosztem 200 zł, to tak, dopłacić, ale 2 tys.? lepiej wydaj na inne głupoty, przynajmniej je zobaczysz.
@exyvL: no dopłaty 2k to nie jest warte, ale śmiechu warte to jest to że telefon z końca 2020 ma nadal ekran 60hz xD

Na androidzie 90hz wchodziło w standard flagowców jakoś w 2019 jeżeli się nie mylę

z ekranami >60hz jest tak, że jak kiedyś sobie taki kupisz, to choćby skały srały nie wrócisz już na 60. Ja mam w domu monitor 144hz i niestety mój służbowy laptop nie obsługuje
@BorysKafarov: @exyvL: ja mam ekran z 144Hz i w wielu grach jak i zwykłym użytkowaniu widać niesamowitą płynność.
Między 60 a 90Hz jest bardzo mała różnica lub między 120 a 144Hz.
Tak jak napisał @rdy: od czasu gdy mam Mi10T Pro, jak wracam do Mi9 czy pozostałych smartfonów z 60Hz widzę jakby się zacinały (dotyczy to każdego smartfona z 60Hz).