Wpis z mikrobloga

Taki mały paradoksik: słuchałem sobie dzisiaj na siłce podlinkowanego niżej podcastu i przypomniało mi się, jak paru Mirków z #emigracja #uk brandzlowało swoje nosaczowe ego poprawianiem mnie bo opisując jakąś śmieszną sytuację z pracy, użyłem złego słowa/czasu/whatsoever. O ile dobrze pamiętam to nawet chwilowo bucem bo miałem w dupie puryzm językowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tutaj proszę: koleś kaleczy w #!$%@? i zmienia świat a oni gadają perfekcyjnym w ich mniemaniu językiem i a ich największym osiągnięciem jest wybicie się z dziury w jakiej wyrośli.

#angielski
  • 12
@Wujek_Fester: po co się nosaczami przejmować?

Przecież ten typ ludzi zawsze znajdzie powód do kłótni lub zaczepki.
Widzę typa czasami co mówi publicznie przy innych do mnie "jaki ty brzydki jesteś" żeby tylko sprawdzać moja reakcję.
Więc mu odpowiadam "a ty co tu się dalej marnujesz modelu ?? Myślałem że jesteś na pokazie mody w Milanie, a takiego nie dla przegrywa to".
Kilka razy z rzędu tak i już nie fika.
@Wujek_Fester: Akurat jeśli chodzi o języki obce to Polacy są strasznie zakompleksieni na tym punkcie. Weź miej słaby akcent/kalecz jakiś język obcy to zaraz zbiega się armia ekspertów danego języka. A potem co drugi komentarz z Polski w internecie to sorry za mój english. No nic dziwnego jak na każdym kroku jest się piętnowanym za zrobienie nawet najmniejszego błędu ()
@romek898: a będąc za granicą wielu anglojęzycznych chwali za język nawet jak ktoś kaleczy ale się stara, lub ma mocny akcent,
Ba wielu Hiszpanów/Meksykanów też ma silny akcent i mi się to podoba np ta dziennikarka co poluje na kartele w Meksyku Anabel Hernandez.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wujek_Fester: co innego poprawianie kogoś, a co innego naśmiewanie się z tego jak ktoś mówi w obcym języku. Jakbym po polsku mówił Kali zjeść ubiad to bym się cieszył jakby ktoś mnie poprawiał bo mi byłoby wstyd że mówię jak czterolatek ¯\_(ツ)_/¯
@Wujek_Fester: bardzo dobrze mówi, zrozumiale i prosto, jak się rozmawia o technicznych rzeczach to ważne żeby wszystko było zrozumiałe. Jak ktoś pracuje w kfc czy McDonald's to może musi zwracać uwagę na to czy ma perfekcyjny akcent
@vilay: o to to.Jak sie znasz na swojej pracy i potrafisz wytłumaczyć logicznie to nikt nie patrzy na akcent ,a na wiedzę.Jeśli do tego jesteś nie śmiały to nikt tu o akcent nie ma pretensji.Śmiesznie jest gdy jest odwrotnie.
@Wujek_Fester: ale przyznasz że zawsze lepiej znać język lepiej niż gorzej?
Daleki jestem od wyśmiewania kogoś za błędy po angielsku - bo perfekcji w tym języku nigdy nie osiągniemy, ale chętnie powysmiewam kogoś kto się tego języka nie chce uczyć i mówić lepiej ;)
@piwniczak: Tak, ale nie zapominajmy o tym, że język to przede wszystkim narzędzie komunikacji i najważniejsze jest przekazywanie informacji w sposób jaki gwarantuje pełne 100% zrozumienie. To trochę jak z młotkiem - jeżeli poobijany to znaczy że używany - Polacy też nie używają miodkowej polszczyzny.

Są jednak osoby które po prostu lubią oglądac swoje błyszczące młotki i krytykować wiszące przy czyimś pasie młotki innych ( ͡~ ͜ʖ ͡°