Wpis z mikrobloga

@cirilla1989 Tak naprawdę to niewiadomo. U mnie był dziki jakieś 10 lat i miał małe, byle jakie orzechy - wielkości jak paznokieć. U sąsiada też jest dziki i ma pełno dużych orzechów. U mnie na szczepionym są takiej wielkości jak u sąsiada na nieszczepionym, ale jest mało.
@cirilla1989: ja mam nieszczepionego i słabo owocował (malutkie owoce i mała ilość) a jak dostałem drugiego od znajomej i posadziłem 5m od pierwszego to nagle zaczął mieć tyle orzechów, że się ugina a wielkie jak pięści
@rufelieux: @Victoremque: @PakujWalizki: te sadzonki wyrosly z jednego orzecha ale są na jednym korzeniu i nwm czy mogę je rozdzielić. Ogólnie to są z dużego orzecha włoskiego ale wiem że to nie ma nic do rzeczy bo drugi Orzech jaki mam z tego samego drzewa ma mniejsze już orzechy. Zobaczę może na jakimś forum, myślałam że może da się bez żeby było ładne.
te sadzonki wyrosly z jednego orzecha ale są na jednym korzeniu i nwm czy mogę je rozdzielić.


@cirilla1989: Nie rozdzielaj.
Odpowiedź na drugie pytanie. > czy on musi być szczepiony - nie nie musi.
Jeden zaowocuje po 6 latach, drugi po 10. Wielkość owoców też nie jest zależna od tego czy szczepiony, tylko jaka odmiana.
Orzech jest długowieczny i w jednym roku może być więcej mniejszych, a w drugim mniej większych