Wpis z mikrobloga

Kontrahent mi się spóźniał z płatnością więc nie miałem jak zapłacić VATu bo wprowadzili mi te durne konta VATowskie z których nie można ściągnąć pieniędzy więc muszę czekać do przelewów bo później pieniędzy nie będę mógł ściągnąć. Po kilku dniach zapłaciłem owy VAT.

Dzisiaj mi przyszło pismo z US że zaliczają mi cały zwrot podatkowy z poprzedniego roku na poczet kilkudniowej "zaległości" w VAT która już została z 2 tygodnie temu uregulowana XDDDDDDD

Teraz muszę lecieć do urzędu i pisać pisma żeby mi zwrócili zwrot ze zwrotu nad którym spędzę wielokrotnie więcej czasu niż ten zwrot jest wart XD

A wczoraj musiałem wypełniać pisemka z informacją o naruszeniu UODO przez godzinę i wysłać indywidualnie 42 maile bo uwaga uwaga: odpowiedziałem na maila masowego od jakiegoś hindusa w który było 42 maile polskie z jakimś żartem (głupek wysłał wszystkim maila naraz żeby pewnie sprawdzić czy mail istnieje) i formalnie odpowiedzenie na takiego maila to naruszenie RODO. Inaczej oberwałbym karą większą niż cała wartość naszej firmy.

Jeszcze tylko zapłacić 16zł zaległości podatkowej w PIT i fajrant. Od jakiejś złotówki niedopłaconej wyszły odsetki i teraz się urząd przypomina.

Roboty rozwijać nie mogę. XDDD dziękuję Polsko

#dzialalnoscgospodarcza #wlasnafirma #prywaciarze #bekazpisu #startup
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@corpseRott: Przecież VAT jak i inne podatki możesz opłacić z subkonta VAT? To zdanie jest niezrozumiałe, tj. nie miałeś w ogóle pieniędzy na opłacenie VATu?

" więc nie miałem jak zapłacić VATu bo wprowadzili mi te durne konta VATowskie z których nie można ściągnąć pieniędzy"
  • Odpowiedz
@Koliat:
1. Masz puste konto VAT
2. Przychodzi dzień zapłaty VAT należnego od faktury którą wystawiłeś ale nie otrzymałeś zapłaty
3. Możesz zapłacić ze zwykłego konta ale cała ta kwota zostanie zablokowana bo jutro dojdzie przelew od spóźnialskiego kontrahenta i cała kwota VATu nie trafi z powrotem na Twoje normalne konto ale na konto VAT (bo przecież klient płaci split payem)
4. Vel nie masz pieniędzy do wykorzystania, i musisz
  • Odpowiedz