Wpis z mikrobloga

"Praktycznie wszystkie osoby, które trafiają z COVID-19 do szpitali, a niestety z dnia na dzień ich przybywa, to osoby, które się nie zaszczepiły. Ta czwarta fala to fala osób niezaszczepionych – mówił Kraska w Polskim Radio 24."

Życie to sztuka wyboru. A oni wybrali źle

#koronawirus
  • 48
  • Odpowiedz
@hipokryzjawkutos: dam ci takie zadanie do policzenia. Załóżmy, że w Izraelu jest 100% zaszczepionych mieszkańców. I mają jedną hospitalizację dziennie. Jaki procent hospitalizowanych, to zaszczepieni? Przecież ty w takim wypadku napisałbyś tu "W Izraelu 100% hospitalizowanych to zaszczepieni!". Coś nam się ta narracja jednak skleja. Po prostu nie można patrzeć tylko na procenty, a trzeba też na liczby bezwzględne. Poza tym, tam jest 61% zaszczepionych dopiero (pełną dawką). Chorują przede wszystkim
  • Odpowiedz
nie do konca. Ich glupota kosztuje wszystkich ktorzy łożą na ochrone zdrowia. Ich glupota moze zaszkodzic lub nawet zabić kogos dla kogo zabraknie karetki czy lekarza


@maniac777: z taką samą pogardą wyrażasz się o ludziach którzy nie uprawiają regularnie sportu i/lub maja nadwagę?
  • Odpowiedz
@Otek: bzdura. Statystyki są sfałszowane. Osoby, które trafiają do szpitali to osoby zaszczepione. Inny przykład manipulacji statystykami w koronacyrku. W marcu, maju i na przełomie lipca i sierpnia podawano liczbę 233 zachorowań w doniesieniach z wielu stanów USA, Litwy, Trynidadu i Tobago, Chorwacji, Angoli, Chin, Australii oraz również Polski. Wszędzie równiutko 233. Przypadeg czy może nasz covidek ewoluował w inteligentny byt?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Proste zestawienie


@WuDoE92: od maja mamy wg danych 150 000 aktywnych przypadków, bo nikomu nie przyszło do głowy, żeby poprawić proste zestawienie. Także ten, za wiele bym się po ministerstwie zdrowia nie spodziewał. Tam w zasadzie rządzi Matka Boska, ale słabo ogarnia excela.

@slapdash: na jednej z grup data science na fb przez ponad rok pojawiało się ogłoszenie o pracę w MZ do analiz danych epidemicznych za 1/3-1/4 stawki rynkowej
  • Odpowiedz
Ich glupota kosztuje wszystkich ktorzy łożą na ochrone zdrowia. Ich glupota moze zaszkodzic lub nawet zabić kogos dla kogo zabraknie karetki czy lekarza.


@maniac777: Brawo, mocne, kontrowersyjne słowa ale zgadzam się. Osoby które doprowadziły swój organizm do beznadziejnego stanu poprzez lenistwo i nie dbanie o siebie nie powinny zajmować łóżek przeznaczonych dla tych którzy na swój stan zdrowia nie mieli wpływu.
  • Odpowiedz
@WuDoE92: tydzień temu wyszedłem ze szpitala po covidzie, byłem szczepiony i wiele mi to nie pomogło. W szpitalu było więcej osób szczepionych, nie tylko ja. Jestem jak wyglądają dane odnośnie procenta zaszczepionych
  • Odpowiedz
@Otek:
Ja tam nie stracilem ani minuty na covida i siedze sobie wlasnie na plazy w hiszpanii bez szczepien i chilluje. Bardziej od covida to sie boje, ze mi zimne drinki gardlo rozwala, bo tu wszystko schlodzone do oporu.
Wiem, tragiczny wybor, gdyz moglbym zamiast tego zdychac po nopach na l4 w mieszkaniu xD
  • Odpowiedz
@PanieBoczek zarażenie to nie to samo co zakażenie i nie to samo co zachorowanie. Szczepionka w żaden sposób nie chroni przed zarażeniem wirusem, a przed zakażeniem i zachorowaniem. No właśnie, zarazić można się wirusem, a covid to nie wirus, tylko choroba.
  • Odpowiedz
@maniac777: Absolutna bzdura, że takich danych nie ma. To jest kwestia jednego bardzo prostego zapytania do bazy - dosłownie join na, jeżeli dobrze kojarzę, 4 tabele, a później tylko pogrupowanie danych z poszczególnych województw. I tak - zajmuje się systemami gdzie te dane siedzą. Bez najmniejszego problemu da się powiązać świadczenia szpitalne związane z covidem z tym czy osoba jest szczepiona. Czy mają coś takiego faktycznie zrobione w sofcie nie wiem.
  • Odpowiedz
I tak - zajmuje się systemami gdzie te dane siedzą.


@Rachey: Tymi konkretnymi systemami? System danych NFZ (ten od rozliczania świadczeń) i system od szczepień (program prowadzi MZ) to jeden system?
  • Odpowiedz
@maniac777: szczepienie to też świadczenie NFZ, więc tak, leży pewnie w tej samej tabeli. Nie jest to ten sam system co weryfikacja szczepień np przez policję, ale nadal szczepienie robi NFZ, więc w systemie to jest wpisane.
  • Odpowiedz
@Rachey: Ty... a mniej-więcej w tym samym miejscu są informacje na temat pozytywnego wyniku testu? Bo mam ochotę zawęzić kryteria do osób które miały pozytywa min 14 dni od drugiej dawki szczepionki dwudawkowej lub dawki szczepionki jednodawkowej. :)
  • Odpowiedz
@maniac777: hm, wyniki testów mogą nie być w tym systemie, pewnie tylko informacja o wykonaniu testu jako świadczenie - generalnie nie kojarzę czy to gdzieś tam leży czy inny system, to trochę duża kobyła do zapamiętania xd
  • Odpowiedz