Wpis z mikrobloga

Uwielbiam jak wielcy kapitaliści 4-5k na rękę odpalają się jak gdzieś za oceanem ktoś krzyknie aby opodatkowo miliarderów.

Nagle jak posłuszne pieski zaczynają warczeć, szczekać, robić prześmieszne memy, kłamać, skompleć aby tylko obronić swoich Panów, dzięki którym mogą wynająć sobie 30-metrową kawalerkę na Ursusie za połowe wypłaty.

#antykapitalizm #bekazprawakow #neuropa #konfederacja
Clefairy - Uwielbiam jak wielcy kapitaliści 4-5k na rękę odpalają się jak gdzieś za o...

źródło: comment_16316550262R8pvPmyLr8GLZzhfe1Xgp.jpg

Pobierz
  • 29
@Clefairy: nie sądzę, że ktoś broni miliarderów - ludzie po prostu dostrzegają to, że:
- miliarderów skutecznie raczej nie opodatkujesz bo od tego mają te pieniądze żeby mieć możliwości i ludzi, którzy im pomogą bezpiecznie od tego uciec
- bardzo możliwe, że w konsekwencji skończy się na #!$%@? klasy średniej, która nie ma takich możliwości jak miliarderzy, a klasa średnia to bardzo często ludzie, którzy sami x lat poświęcili na to
nie wiem dlaczego ktoś w ogóle powinien bronić gromadzenia miliardów, które w nic nie są inwestowane przez pojedyncze osoby.


@Clefairy: ?? Około 85% majątku Bezosa to Amazon (10% z 1.7BLN USD który Amazon jest wart).
Pewnie znajdzie się kilka innych firm które posiada w pozostałych 15% składających się na jego majątek.
W Blue Origin zainwestował 5.5MLD USD, i ten Blue Origin też składa się na jego majątek.
Ty myślisz że on
@Clefairy: Żeby jeszcze ten majątek leżał i był jedynie akumulowany lub inwestowany w inowacje. Problem w tym że jest używany spekulacyjnie tworzemia baniek na których można łatwo i szybko zarobić.

W 2009 bańka pompowana przez banki ku uciesze udziałowców i wszelkich funduszy inwestycyjnych #!$%@?ła zostawiając szaraków w czarnej dupie a banki poszły do kapitana państwo po pomoc bo przecież były za duże żeby paść. Kapitan państwo przetransferował grube miliardy od biedaków
@Towarzysz_Moskvin: masz problemy z czytaniem? Nie interesują mnie sami miliarderzy jako tacy, ogólnie w przeciwieństwie do Ciebie nie mam takich obrzydliwych ciągot do zaglądania komuś do kieszeni i krzyczenia tych farmazonów o równości XD.
To jest właśnie zrozumienie sytuacji i znajomość realiów - chcecie miliarderów, ale oni po prostu przed tymi podatkami uciekną, już teraz robią to bardzo skutecznie. W konsekwencji będzie szarpane z klasy średniej, a nie wiem dlaczego oczekujesz,
@TestoDepot:

masz problemy z czytaniem? Nie interesują mnie sami miliarderzy jako tacy,


A pomimo to bronisz patoli w ich wykonaniu argumentem typu:

To jest właśnie zrozumienie sytuacji i znajomość realiów - chcecie miliarderów, ale oni po prostu przed tymi podatkami uciekną, już teraz robią to bardzo skutecznie. W konsekwencji będzie szarpane z klasy średniej, a nie wiem dlaczego oczekujesz, że ktoś przyklepie kręcenie bata na siebie samego.


Na #!$%@? ścigać złodzieja
A pomimo to bronisz


@Towarzysz_Moskvin: mam ich w #!$%@?, to jacyś obcy ludzie, natomiast wiem jak to się prawdopodobnie skończy po prostu.

Na #!$%@? ścigać złodzieja przecież mi nic nie ukradł zresztą pewnie i tak ucieknie a nawet jak go złapią to sprawe umorzą. Poza tym jak ja będe kiedyś kradł to i mnie się może oberwać.


@Towarzysz_Moskvin: spodziewałem się czegoś takiego - prywaciasz zuodziej, co nie ( ͡°
@TestoDepot:

mam ich w #!$%@?, to jacyś obcy ludzie, natomiast wiem jak to się prawdopodobnie skończy po prostu.


A pomimo to odpalsz się na jakąś akcje w stanach gdzie nawet jak by wprowadzili realny komunizm miało by to znikomy wpływ na twoją egzystencję ( ͡° ͜ʖ ͡°)

spodziewałem się czegoś takiego - prywaciasz zuodziej, co nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)?


W sumie mogłem
@Towarzysz_Moskvin: mam w #!$%@? jakąś jedną konkretną akcję w stanach, ja się odnoszę do tego hasełka pod tytułem tax the rich, które powtarzają tacy jak wy w każdym kraju.

Spoko zamień sobie złodzieja na gwałciciela (lub dowolne inne przestępstwo) jeżeli wspomoże to twoje umiejętnošci interpretacyjne.


@Towarzysz_Moskvin: sprowadzanie tego, że ktoś zarabia pieniądze do przestępstwa - XD.

Podatki to kradzież


@Towarzysz_Moskvin: gdzie tak powiedziałem? Nie twierdzę tak.

zostawcue bogatych, komunizm
@TestoDepot:

mam w #!$%@? jakąś jedną konkretną akcję w stanach, ja się odnoszę do tego hasełka pod tytułem tax the rich, które powtarzają tacy jak wy w każdym kraju.


Hasełka które w swoim wybujałym ego odnosisz do siebie XDD

sprowadzanie tego, że ktoś zarabia pieniądze do przestępstwa - XD.

Znów pudło ale próbuj dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

tak też nie powiedziałem. Mówię tylko, że z bogatymi