Wpis z mikrobloga

elo #laptopy #laptop #biznes no i może wy też #pcmasterrace - muszę sobie kupić nowy kombajn do roboty - moje wymagania są proste, acz mimo to ciężko je spełnić - procek 8C16T, 32-48GB RAMu, GPU integra, matryca 13-14 cali FHD bez dotyku i najlepiej do zestawu fajna stacja dokująca.

Szarpałbym Thinkpada T14 G1/2 z AMD jak Reksio szynkę, gdyby tylko dało się go gdzieś kupić ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Także słucham alternatyw, budżet do powiedzmy 10k zł brutto.

PS. #macbook odpada, nie mam zamiaru się przesiadać z #linux #archlinux - a dzisiejsze macbooki to pełno pułapek w opalaniu linuxa i generalnie nie warto się w to bawić - więc w skrócie, nie.
  • 9
@Pit1337: Tak jak mówi kolega, w Digit Media widziałem, że mieli Gen 1 AMD. Jeśli nie tam, to polecam sprawdzić oficjalną stronę Lenovo i listę partnerów PC Partner Gold / Platinum i uderzać do nich - może jeszcze ktoś ma jakieś sprzęty Gen 1.

Jeśli chodzi o Gen 2 to polecam uzbroić się w cierpliwość ( ͡° ͜ʖ ͡°) Lenovo Polska i partnerzy mówią o końcu roku
@zawadzio: @zawadzio: Niestety większość sprzętów na Ryzenie 5000 i 5000 PRO jest obecnie niedostępna - w tym ten EliteBook.

Przeklejam fragment odpowiedzi autoryzowanego sprzedawcy Lenovo (i HP również) z mojego zapytania dot. dostępności laptopów z Ryzenem.

Terminy dostaw są bardzo ruchome i raczej nikłe szanse by w najbliższym czasie miało się coś pojawić.

Daty są pobierane od dystrybutorów - chociaż patrząc na sprawdzalność terminów w ostatnim czasie to nie napawa
@Pit1337: Nic tylko brać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie wiem tylko jak z ewentualnymi wymianami podzespołów w modelu z literką 's' na końcu. Ja sam chcę coś za około 6k - max 8 lub 8,5k, a zakup będę musiał zrobić w ciągu 2 miesięcy - nie wystarczy czasu na czekanie na Thinkkbooki. E14 byłby koks za tę cenę, L14 chyba odpada, bo cięższy i gorszy wyświetlacz, a