Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Boli mnie odcinek lędźwiowy po MC i siadach. O ile w siadach zdaje sobie sprawę, że przy wstaniu robię trochę błąd i ruch w górę wygląda czasem jak good morning, co staram się korygować, tak MC robię klasykiem, nie z deficytu, i cały ruch jest wykonywany w płaszczynie pionowej.
Czy pogłębiona lordoza może mieć na to wpływ? Czasami po treningu jak się podnoszę z kanapy to wstaje jak połamany :/
#mikrokoksy #silownia
  • 8
@BeDoEl: załóż pas i #!$%@? ciężaru, powinno pomóc

a na serio to czy na twój ciąg chociaż patrzył ktokolwiek kto ma o tym jakieś pojęcie? albo chociaż nagrywałeś się od boku? dużo ludzi traktuje ciąg jako ćwiczenie na plecy i potem się dziwią że ich #!$%@? od 100 kilo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Loginconajmniej4znaki: patrzył mój ziomo z siłowni z którym dużo pracowałem, żeby ciąg był poprawny. Mówił, że wszystko w jak najlepszym porządku, plecy proste, bez kociego grzbietu, widać, że przenoszę ciężar na doope i uda. Póki co nie robię niewiadomo jakich ciężarów, bo Martwy to ino 130kg a przysiad 95kg, przy wadze ~85kg. Mam opanowany hip hange i w życiu codziennym używam go do schylania się tylko właśnie w ten sposób. No
Mam opanowany hip hange i w życiu codziennym używam go do schylania się tylko właśnie w ten sposób.

@BeDoEl: to źle robisz, flexia kręgosłupa to podstawa ruchu, można robić jogę, z ćwiczeń siłowych to jefferson curl, no i warto wzmocnić brzuch w rotacji i anty rotacji (wood choppers, pallof press, spacer farmera jednorącz).
możesz też zmienić siady na fronty, jest to wersja mocno pionowa, jest mało pracy biodra a więcej brzucha
@BeDoEl: Nie masz nagrania jak robisz ten martwy? Bo skoro piszesz, że przy siadzie rypiesz plecami, to coś mi się wydaje, że w tym MC jest podobnie - pracujesz biodrem na hip-hinge, ale drzesz ciężar plecami.
Bo (to raczej jasne, ale wolę napisać) martwy to nie jest darcie ciężaru plecami, tylko "dopchnięcie dupą".
@BeDoEl: zamiast przysiadu rób box sqad, a co do mc to poćwicz nad mobilnością ale nie tylko w biodrach czy kolanach ale w stopach, barkach szyji, poćwicz konkretniej brzuch i core, mi to pomogło.